Вчимося давати відсіч

У рамках акції «16 днів проти насильства» та освітньої програми StandUP у партнерстві з L’Oréal Paris та організацій Hollaback і UNFPA експертка Фонду народонаселення ООН в Україні, правозахисниця Валентина Ємельяненко провела для студентів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти тренінг «Протидія домаганням у громадських місцях».

Ось які відгуки ми почули від студентів:

Вікторія Коваленко – гр. м13СО

Тренінг дозволив зрозуміти, що взагалі належить до домагань у публічних місцях. Виявилось, що декілька разів я стикалася з подібним психологічним насильством. У таких ситуаціях в мене завмирало все в середині. Тепер я знаю, що завмирання – це найшкідливіша реакція. Наразі я озброєна стратегією її подолання, знаю, як дати відсіч!

Ксенія Северин – гр. 102ДО

Година тренінгу пройшла непомітно!!! Було дуже цікаво!!! Я отримала круту можливість отримати дуже важливі знання!! Новизною було дізнатися про три стратегії реагування на домагання стосовно жертви!!! Якби була можливість, я б обов’язково ще раз приєдналася до подібного тренінгу.

Анастасія Ванжа – гр. 204СР

Гостра проблема, котру потрібно частіше обговорювати, цікавий матеріал, гарна форма подання, пізнавальне відео. А головне, що ми змогли на прикладі власних життєвих історій зрозуміти, як потрібно діяти. Це було дуже відверте обговорення. І дуже потрібне для всіх.

А приємною несподіванкою стали подарунки від L’Oréal Paris.

Дар’я Юрченко – гр. 305СО

Що я винесла?

По-перше, бути уважною до людей, що тебе оточують;

по-друге, впевненість у тому, що не можна стояти осторонь або робити вигляд, що нічого не відбувається;

по-третє, розуміння того, що твоє втручання допоможе людині легше пережити ситуацію з психологічного погляду, а іноді, навіть, врятувати її життя.

Вікторія Костенко – гр. 203ДО.

Під час тренінгу я дізналася про правило 5Д, яке мені може знадобитися у майбутньому, якщо опинюсь в подібній ситуації. Також зрозуміла, що не треба бути байдужим, коли хтось опиниться у біді, а завжди допомогти людині. Не треба боятись, а діяти упевнено, але обережно.

Олександра Делічобан – гр. 205СО

Мені ніколи не доводилося бути свідком чи об’єктом публічних домагань, тому тренінг буквально відкрив мені очі на цю проблему. Тепер я впевнена, що зможу дати відсіч або допомогти людині у біді.

Владлена Чванова – гр.404СР

Тренінг сприяв моєму професійному зростанню. Як майбутній соціальний працівник я глибше зрозуміла психологію жертви та нападника, що дасть мені змогу в подальшому приймати адекватні рішення під час розв’язання проблем моїх клієнтів.

Студрада ФДССО


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print