Від дезінформації до фейків

Академія української преси за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу організувала вебінар «Від дезінформації до фейків: декодування маніпулятивного контенту», який був присвячений проблемі фейків, дезінформації та інформаційних вкидів, які потрапляють до медіа і які треба вміти відрізняти від достовірної, перевіреної інформації.

Участь у такому онлайн-заході упродовж осені брали й викладачі кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету: доценти Юлія Мельнікова, Роман Костромицький та старші викладачки Наталія Рула й Анжеліка Шульженко. Окрім цього до участі в тренінгу доєдналася здобувачка вищої освіти спеціальності 061 Журналістика Тетяна Волканова.

Під час вебінару Альона Романюк, засновниця і вже на сьогодні ексредакторка фактчекінгового проєкту «По той бік новин», та Андрій Юричко, медіатренер, журналіст, викладач КНУ імені Тараса Шевченка, поділилися досвідом, як фейки та дезінформація потрапляють у медіапростір, як не потрапити на гачок фейкометів, а також на показових прикладах пояснили суть маніпуляції та як її застосовують у соцмережах  тощо.

Учасникам вебінару були запропоновані різноманітні кейси, де основна увага приділялася саме виявленню фейкової інформації та методам її спростування. Це була плідна, цікава  та пізнавальна чотириденна зустріч, де всі учасники тренінгу ( а це близько 50 осіб) були залучені до обговорення.

По завершенню вебінару кожен учасник отримав не тільки нові знання, а й сертифікат про участь, змістовні та цікаві презентації, які стануть в нагоді кожному журналісту в його подальшій роботі в медіапросторі.

Анжеліка Шульженко,

старша викладачка кафедри соціальних комунікацій


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print