Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року.
Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та усіх українських вояків, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
Сьогоднішній день – це незаперечний доказ відродження Української нації, нашої держави. Це підтвердження того, що події минулого року на Майдані змінили наш народ, об’єднали нас в єдиній, соборній й незалежній Україні.
Сьогодні о 13-ій годині в головній актовій залі БДПУ пройдуть загальноміські урочисті збори з нагоди Дня Гідності та Свободи з участю представників місцевого самоврядування, науковців, учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності, військовослужбовців, ветеранів Антитерористичної операції, волонтерів, громадськості, студентської молоді. Також заплановано проведення в університетських аудиторіях інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених ролі та місцю Помаранчевої революції, революції Гідності щодо становлення Української державності, подвигу Героїв Небесної Сотні, історії масових народних виступів з листопада 2013 року до лютого 2014 року, боротьби за свободу, незалежність та територіальну цілісність України.
Сьогодні ми йдемо шляхом свободи й верховенства права, і ми не маємо права схибити, маємо гідно відповідати на всі виклики часу. Адже наша боротьба не закінчена, доки не виконані усі вимоги Майдану, допоки не втілені у життя всі його ідеали! Ми вдячні кожному з вас за те, що ви – патріоти, за те, що робите все можливе, аби світ побачив нову Україну такою, що формує нове обличчя демократичної Європи.
Зі святом вас! Бажаємо всім миру та благополуччя, здоров`я та щастя, сил та енергії для того, щоб успішно пронести дух свободи, волелюбності та єднання нашим нащадкам.
«Університетське Слово»