Заради розбудови майбутнього

У рамках реалізації проєкту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» за фінансування Європейського інвестиційного банку 15 червня 2021 року до Бердянського державного педагогічного університету завітала високоповажна делегація, до складу якої увійшли заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, старший спеціаліст сектору Європейського Інвестиційного Банку Рой Дрейкот, представники ПРООН Віктор Мунтяну, Ігор Кистеньов-Кавказький, Тамара Бойко, Галина Кудря, начальник відділу міжнародних проєктів Департаменту впровадження пріоритетних проєктів регіонального розвитку Вікторія Карась, начальник управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артур Бойко, міський голова Валерій Баранов, секретар Бердянської міської ради Олександр Свідло.

Після слів привітання ректор університету, професор Ігор Богданов ознайомив присутніх з віхами історії нашого закладу освіти та провів віртуальну екскурсію сучасними, модернізованими, облаштованими найновішим устаткуванням і обладнанням корпусами, навчальними аудиторіями, лабораторіями і затишними парковими зонами. Ігор Тимофійович звернув увагу на професорсько-викладацький склад та контингент здобувачів вищої освіти, розповів про ті виклики, які постають перед університетом сьогодні.

Справжнім проривом є співпраця БДПУ з Європейським інвестиційним банком в рамках реалізації Надзвичайної кредитної програми допомоги Україні. Зокрема, ректор зазначив: «У нас навчаються декількасот студентів, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, а функціонує лише один діючий гуртожиток. Отже, реалізація цієї програми значно покращить умови їх проживання.

У 2014 році університет передав комплекс будівель Міністерству оборони України. Поряд з головним корпусом знаходиться недобудований навчальний корпус, готовність якого оцінюється понад 70 %. Університет має всю необхідну проєктно-кошторисну документацію, позитивний експертний висновок та дозвіл ДАБІ на початок робіт. Сподіваємось, що в подальшому ми зможемо претендувати на плідне співробітництво, завдяки якому БДПУ міг би стати вектором розвитку для нашої і не тільки нашої агломерації».

Ремі Дюфло подякував за гарну презентацію, зазначив, що Євросоюз розглядає Україну своїм ключовим партнером. «Ми взяли на себе зобов’язання з підтримки України в ті часи, про які вже згадав пан ректор. Конфлікт, який відбувається не в Україні, а на її кордонах, порушує два питання – проведення реформ і завершення конфлікту. І одне неможливе без іншого!»

«Європейський інвестиційний банк, в якому я працюю, – підтримав свого колегу Рой Дрейкотт, – інвестує кошти у ті проєкти, які є важливими для Європейського Союзу і відповідають його політиці і стратегії. Зазвичай ЄІБ фінансує широкомасштабні проєкти, але в рамках цієї програми реалізуємо 246 проєктів меншого масштабу, спрямованих на подолання наслідків конфлікту, який відбувається в Україні, – реконструкція шкіл, медичних закладів, дитячих садочків, соціальної інфраструктури, відновлення доріг. Результатами цих проєктів зможуть скористатися 5 млн українців, включаючи 700 тис внутрішньо переміщених осіб».

На зустрічі звучали цікаві запитання від здобувачів вищої освіти з різних факультетів, слова подяки європейським інституціям за підтримку нашого університету. Гості теж поцікавилися думками студентів щодо майбутнього університету і України. Микита Кіров у відповідь сказав, що через кілька років бачить своє місто молодіжною столицею України: «У нас дуже активна молодь, яка готова співпрацювати з європейським співтовариством, робити все для процвітання міста. Ми сильні, у нас є мотивація!»

У продовження діалогу ректорат і студенти запросили гостей прогулятися парковою зоною і відвідати гуртожиток № 1 по вул. Університетській, 35, капітальний ремонт якого відбувається швидкими темпами.

Члени делегації були приємно вражені університетом, висловили слова підтримки ректору університету, запевнили у подальшій плідній співпраці.

Юлія Мельнікова, «Університетське слово»

Фото: Світлана Литовченко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print