Зустріч через півстоліття

Сьогодні, 7 червня, Бердянський державний педагогічний університет приймав почесних гостей: випускників фізико-математичного факультету 1963 року. У ті часи в Бердянському державному педагогічному інституті П. Д. Осипенко цей факультет був єдиним, а в його складі налічувалося чотири академічні групи. П'ятдесят років тому 100 молодих, талановитих, енергійних, кваліфікованих фахівців поповнили ряди учительства, викладачів вищої школи, співробітників обчислювальних центрів. При цьому багато хто вже мав виробничий стаж. Газета «Приморський степ», відзначаючи високу якість підготовки цього випуску, звертала увагу на те, що в рік набору пільги на вступ мали не медалісти, а саме абітурієнти зі стажем, що в певному сенсі виключало випадковість вибору професії.

По-своєму унікальним був і склад викладачів фізмату на чолі з Наумом Яковичем Юфітом, який з першого дня навчання знав прізвища всіх студентів.

Пізнавати складності науки математики допомагали Рвачев Володимир Логвинович, Рвачова Ірина Костянтинівна, Щеглов Михайло Васильович, Гончар Євгенія Василівна, Медовник Михайло Мойсейович, Раків Анатолій Хомич.

Працювали в рідному вузі П. Величко, В. Вержиковська, Т. Бєлова, О. Нечипоренко, в Харкові – В. Ильюшко і В. Сенчуков, у Києві – Б. Кондрашкіна … До речі, кандидат фізико-математичних наук, доцент В'ячеслав Вержиковський п'ятнадцять років очолював кафедру математики БДПІ / БДПУ і понині в строю. На посаді проректора Вінницького університету трудився доктор економічних наук В. Кожухов; доктор економічних наук І. Ткаченко був завідувачем кафедрою, деканом, проректором Харківського політехнічного інституту; деканом математичного факультету – кандидат фізико-математичних наук П. Величко.

…Цікаво було спостерігати, як більше двох десятків поважного віку людей в парку ім. Шмідта, що навпроти головного корпусу університету, впізнавали одне в одному колишніх одногрупників, усміхались, раділи, обіймалися… Згодом у конференц-залі БДПУ їх щиро вітали ректор університету, професор Вікторія Зарва, голова комітету профспілки БДПУ Віталій Лола, директор Інституту фізико-математичної та технологічної освіти Андрій Малихін, заступник директора з наукової та міжнародної діяльності Олексій Красножон, завідувач кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні, професор Наталя Сосницька. Від імені випускників 1963-го року виступила Тетяна Бєлова (Зак). Вручили дорогим гостям квіти, Ювілейні Дипломи, пам`ятні подарунки, запросили до музею Історії БДПУ, фонду рідкісної книги, провели аудиторіями та лабораторіями рідного вишу…

«Університетське Слово»

На світлинах: ностальгійні моменти довгоочікуваної зустрічі

Світлини Степана Гериліва


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print