«Звіяні вітром бездержавності»: презентація збірника історичних оповідань у Києві

  6 листопада в київській книгарні «Є» відбулася презентація збірника історичних оповідань «Звіяні вітром бездержавності: українська еліта у ХІХ столітті». Книга вийшла друком у видавництві «Темпора» і стала підсумком ІІ Конкурсу історичних оповідань «ProМинуле», організованому спільно згаданим видавництвом та літературним порталом «ЛітАкцент». До збірника увійшли 16 творів, які потрапили до шорт-ліста конкурсу: оповідання Івана Канівця, Наталії Довгопол, Владислава Івченка, Антона Ситора, Тетяни Подоляки, Ірини Пасько, Юлії Стахівської та ін.

У презентації взяла участь професорка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ Софія Філоненко, яка є членом журі конкурсу разом з літературознавцем Віктором Разживіним (Слов’янськ) та істориком Віталієм Михайловським (Київ). Захід відбувся у вигляді майстер-класу з написання історичних оповідань, під час якого члени журі розповіли про секрети цього жанру, а автори – про те, що спонукало їх до написання творів та про пошуки цікавих історичних фактів в архівах, періодиці, спогадах відомих осіб.

Конкурс «ProМинуле» триватиме й далі, і темою цього року стало «Українське місто в 1920-х роках». Прийом оповідань – до 5 квітня 2020 року, а з умовами можна ознайомитися на сайті «ЛітАкцент»: http://litakcent.com/2019/07/15/trivaye-iii-konkurs-istorichnogo-opovidannya-prominule-2020/

 

Тетяна Свіца, асистент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print