14 жовтня – День захисників та захисниць України

Цього дня, 14 жовтня, українці відзначають День захисників та захисниць, які в різні часи боронили суверенітет та територіальну цілісність Батьківщини.

Історія цього свята сягає часів козацтва: козаки відзначали Покрову Пресвятої Богородиці. Через це є друга назва свята – Козацька Покрова. Також 14 жовтня 1942 року – це символічний день створення Української повстанської армії.

Таку назву державне свято отримало у 2021 році, тому що обороною нашої держави займаються як чоловіки, так і жінки. На захисті українського миру стоять десятки тисяч громадянок у складі Збройних сил, військових та добровольчих формуваннях. Тому цього року ми демонструємо, що Україна не розділяє своїх воїнів за статевою та гендерною ознаками. Ми можемо перелічити сотні жіночих імен серед героїв Другої світової війни, бійців УПА, Армії УНР. Сьогодні такі ж героїні пліч-о-пліч із чоловіками служать на передовій – за останні 10 років кількість жінок в українському війську зросла у 15 разів.

Ми дякуємо та поважаємо усіх живих захисників та захисниць та віддаємо шану полеглим героям за патріотизм, відчайдушність і відвагу.

Тетяна Волканова, кореспондентка «Університетського слова»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print