Вікторія Каліберда: «Дякую за віру в мої сили…».

Сьогодні, 11 жовтня, в головному корпусі БДПУ було більш галасливо, як завше, бо актова зала запрошувала студентів усіх курсів та спеціальностей на конференцію під назвою “Студентське самоврядування БГПУ та його роль у формуванні національних загальнолюдських цінностей”.

Розпочалося все з виступу голови студентської ради БДПУ Вікторії Каліберди. В її звіті висвітлювалися найцікавіші масові заходи, в яких брали участь або були задіяні активісти студентської ради в минулому році; звучали їх імена; найактивніші студенти отримали Почесні грамоти. Звіт підкріплювався презентаційними світлинами, що відображали найцікавіші події з усіх сфер студентського життя.

Згодом провідний фахівець з виховної роботи університету Анетта Омельченко провела відкрите голосування, за результатами якого головою Студентської ради на наступний рік знову обрано Вікторію Каліберду.

А завершилася конференція словами новообраної голови: “ Дякую за вашу віру в мої сили та щиру підтримку”.

Аліна Голованова,

Олександр Степаненко (фото),

студенти БДПУ, кореспонденти “ УС”

ЗІ ЛЬВОВА – ВРАЖЕННЯ ЧУДОВІ!

Не так давно на електронну адресу нашого університету надійшов лист із Львівської Школи журналістики Українського католицького університету (УКУ), в якому містилося запрошення для студентів-журналістів на майстер-класи від головного редактора видання «Крымская газета» Сергія Тихого та заступниці головного редактора «Kyiv Post» Катерини Горчинської. Ідея виявилася настільки цікавою, що її підтримали ректор університету, професор Вікторія Зарва, директор Інституту філології та соціальних комунікацій Ольга Харлан, кафедра. Відразу було сформовано чотири групи наших студентів-журналістів, на яких чекала захоплююча подорож до старовинного Львова. Сьогодні до рідного Бердянська повернулася перша четвірка молодих журналісток. Своїми свіжими враженнями від побаченого та почутого ділиться студентка 54-ї групи ІФСК Вікторія Лутчак:

«Чудово, що наш університет дає можливість для саморозвитку»…

Я просто в захваті від рівня організації тренінгу. За цей невеликий проміжок часу (7-10 жовтня) ми побачили багато чого цікавого та почерпнули неймовірну кількість корисної інформації. Це добре, коли наш університет надає можливість для саморозвитку. У Львові ми знайшли нових знайомих з Києва, Маріуполя, Одеси, Луганська. Самі тренінги та й зустрічі проходили в теплій та затишній атмосфері. У перший день представник УКУ Андрій Фендик провів екскурсію старовинним корпусом, вразив нас храм, куди кожен із студентів може будь-коли заходити та проводити таїнство духовного очищення. Цікавим було знайомство з Студентським колегіумом: тут студенти не тільки живуть, а й навчаються (див. світлини). На базі Українського католицького університету функціонує бізнес-школа, де бажаючі за помірні кошти можуть скористатися послугами різноманітних курсів. Функціонують тут окремі кімнати відпочинку та переговорів для кураторів і студентів, «смачна» та затишна їдальня…

В наступні два дні проходили майстер-класи: «Як створити якісну газету» – від головного редактора видання «Крымская газета» Сергія Тихого та «Як працювати в Україні за західними стандартами журналістики» – від заступниці головного редактора «Kyiv Post» Катерини Горчинської. Обидва тренери ділились своїм досвідом роботи в ЗМІ, проводили дискусії стосовно проблем етики, давали поради, звідки брати ідеї для написання статей та наводили приклади їх правильної побудови. Львівські тренінги, звідки я винесла дуже багато корисної інформації, обов’язково допоможуть мені в майбутньому.

Під час перебування у Львові збулася ще одна моя мрія! Колись давно я дивилася телепередачу про Юлію Бориско (ведучу новин «ТСН» на каналі «1+1»). Вона розповідала про себе, про Львів, місто, де вона народилася, виросла. І мені запам’яталося там одне місце: костел з написом «SOLI DEO». І ось, під час однієї із прогулянок містом, абсолютно випадково побачила цю загадкову і, як для мене, дуже гарну й надзвичайно красиву будову. Я просто не повірила своїм очам, що це він, той самий Домініканський костел (назву дізналася у своєї подруги-львівянки Марти). Не знаю як описати мої відчуття на той момент. Скажу одне: «Це здорово, коли збуваються твої мрії!!!». Навіть такі, на перший погляд, нездійсненні…


Кристина Корінець: «Ще один крок до професійного злету»

Одне з найкрасивіших міст України – Львів – зустрів нас сприятливим днем та теплими променями сонця. Чотири студентки-журналістки кафедри соціальних комунікацій БДПУ – я, Юлія Барно, Ганна Сластіна та Вікторія Лутчак – вперше в житті опинилися в місті левів з метою відвідати майстер-класи, які організували в Українському Католицькому Університеті (УКУ) за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні. Почуте та побачене стало для нас новим відкриттям у світі журналістики. Незважаючи на п’ятигодинні тренінги, ми зовсім не відчували втоми, адже хотіли почерпнути зі слів тренерів знання, які, безумовно, не стануть зайвими у професійній діяльності. Також ми мали змогу побачити, як створюють власну газету студенти-журналісти УКУ. Вони презентували концепції майбутніх газет не лише перед «східними гостями» (так нас називали львів’яни), а й перед Сергієм Тихим, який давав поради щодо їхнього колективного зусилля. Чесно кажучи, я була вражена талановитістю студентів, адже розробити та створити газету ой як не просто, а вони це робили добре, незважаючи на деякі огріхи. Словом, від тренінгів у нас залишилися лише приємні спогади, а від Львова?

…А від Львова – незабутні емоції! Величні краєвиди та будівлі, храми, дороги і, навіть, автобуси змушували нас задуматися над питанням: « А ми взагалі в Україні?». Європа! Приїхали ми до Львова сьомого жовтня і відразу помандрували до гостинного будинку, що знаходиться по вулиці Юрія Мушака. Трішки відпочили, познайомились з гостями з Маріуполя, Луганська та в супроводі одного з представників УКУ Андрія Фендика пішли на екскурсію корпусом та студентським колегіумом (гуртожитком). Те, що ми там побачили, важко описати словами, ліпше все побачити на власні очі. Наприклад, у колегіумі студенти не лише проживають, а й навчаються, займаються спортом у тренажерному залі тощо. А яка там їдальня! Можна взагалі забути про власну кухню та насолоджуватися смачними салатами, супами, корисними кашами з їдальні.

Містом ми ходили неначе зачаровані. Вечірній Львів прекрасний! Ми розглядали старовинні будівлі та храми, від яких захоплювало подих. Одного з таких прекрасно-шалених вечорів наша дівоча групка вирішила завітати до львівської копальні кави. Я не найбільша шанувальниця цього напою, але було б гріхом не скуштувати її у Львові, адже він весь просякнутий ароматом справжньої кави.

Мені сподобалось розмовляти виключно українською мовою. Колоритна львівська мова надихнула нас на її досконале вивчення. Впевнена, що ця поїздка, львівські пригоди, тренінги з талановитими журналістами та все побачене, стане для нас, студентів БДПУ, стимулом до творчої діяльності та професійного злету!

Світлини зі Львова запропоновані «УС» Вікторією Лутчак та з сайту http://journalism.ucu.edu.ua

ЦІКАВИЙ ПОДАРУНОК

Третій рік плідно працює на соціально-гуманітарному факультеті навчальна археологічна лабораторія БДПУ. Цього року на день вчителя лабораторія отримала незвичайний подарунок від працівників нашого університету Дмитра Гуленка та Дениса Іванова. Вони подарували нам власний сайт! Тепер всі бажаючі можуть слідкувати за подіями і результатами роботи нашої лабораторії за адресою http://arch.bdpu.org.

Арсеній Голик,

старший лаборант навчальної археологічної лабораторії