Teaching American Culture: тренінг для викладачів англійської мови в Одесі

15-17 червня кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Тетяна Розумна відвідала в Одесі тренінг для вчителів англійської мови “Teaching American Culture”, який організували і провели представники RELO та U.S. Embassy Kyiv. Із понад 150 заявок було відібрано лише 26 викладачів з усієї України, серед яких і представника БДПУ.

19146228_1367458166635221_4301573628721917405_n 19225229_1368583573189347_1666722400396904075_n

???????????????????????????????

Тренерами літньої школи були талановиті Joey Fordyce, William Wolf та John Silver. Протягом триденного навчання учасники тренінгу дізналися про інноваційні методи викладання іноземної мови, культуру і традиції США. Тренінг був організований на дуже високому рівні, і у всіх, без винятку, учасників з'явилась безліч нових ідей для втілення у своїй педагогічній діяльності.

Тетяна Розумна,
к.пед.н., доцент кафедри іноземних мов
і методики викладання

Професор БДПУ Костянтин Баханов – на Міжнародному симпозіумі

Протягом 5–6 червня ц. р.  столичному Києві проходив Міжнародний публічний симпозіум «Імперії, колонії та голод в історико-порівняльній перспективі», організований Науково-освітнім консорціумом вивчення Голодомору при Канадському інституті українських студій (HREC) на чолі з професором Френком Сисиним (Канада), Українським центром вивчення Голодомору (на чолі з професором Людмилою Гриневич).

У центрі дискусій перебували питання, пов’язані зі з’ясуванням механізмів політики творення голоду (в Україні, Бенгалії, Китаї), способів їх замовчування і приховування, наслідків такої політики та реакцій національних, антиімперських і антиколоніальних рухів. Серед учасників симпозіуму – провідні українські та зарубіжні науковці – Андреа Граціозі (Італія), Марк фон Гаґен, Майкл Хетчер, Пол Шапіро (США), Зіябек Кабульдінов (Казахстан), Оля Андрієвська, Стефан Величенко, Богдан Клід, Пітер Грей, Жанам Мукерджі, Роман Сербин, Френк Сисин (Канада), Гвідо Гаусман (Німеччина), Кирил Феферман (Ізраїль), Владислав Гриневич, Людмила Гриневич, Ярослав Грицак, Алла Киридон, Андрій Куликов, Станіслав Кульчицький, Гульнара Бекірова, Олександр Лисенко, Юрій Рубан, Володимир Тиліщак, Ігор Щупак (Україна), Лусьєн Б’янко (Франція), Тетяна Вороніна (Швейцарія) та ін.

1

2

Модератором однієї з наукових панелей та активним учасником дискусії був професор кафедри педагогіки вищої школи, управління навчальним закладом та методики вивчення суспільствознавчих дисциплін БДПУ Костянтин Баханов.

«Університетське Слово»
(за матеріалами гуманітарно-економічного факультету)

Світлини з архіву факультету

 

 

«Коронація слова – 2017»

Цього року в Україні в сімнадцятий раз проходив престижний літературний конкурс «Коронація слова», який ініціювало подружжя благодійників – Тетяна і Юрій Логуші. Він націлений на відкриття українських бестселерів і популяризацію національного письменства. За ці роки захід із всеукраїнського став міжнародним, зросла кількість номінацій – романи, сценарії, пісенна лірика, твори для дітей, література нон-фікшн.

Із 2012 року мені пощастило співпрацювати з конкурсом як експертці, а з 2013 року я стала членом журі в номінації «Романи». Цього разу фінальна двадцятка прозаїків вразила розмаїттям тем і жанрів – серед романів були мелодрами, детективи, пригодницькі та історичні романи, фентезі. 1 червня в Національній спілці письменників України відбулося засідання журі, де мені випала честь бути головою. Дебати були напруженими і тривалими – близько 4 годин критики, видавці, кінопродюсери, медійники обговорювали рукописи, міркували вголос про чинники успіху, актуальність окремих текстів, про сприйняття потенційних читачів, про сюжетну і стильову майстерність. Трійку переможців визначили після підрахунку балів, однак імена авторів традиційно тримають у секреті до початку церемонії нагородження.

Урочистя відбулося 15 червня в Київській мерії. На ньому були присутні багато поважних гостей – міністри, народні депутати, представники КМДА, знані підприємці-меценати, науковці, артисти, які пройшли червоною доріжкою до зали засідань. І звісно, захід відвідали герої свята – письменники, яких свого часу відкрила «Коронація слова»: Андрій Кокотюха, Ірен Роздобудько, Галина Вдовиченко, В’ячеслав Васильченко, Тетяна Белімова, Дара Корній, а також молоді автори.

19148947_697478710437920_9182735194221068497_n Рисунок2 Рисунок100

Першу премію отримав романіст із Херсона за історико-пригодницький твір «Останній бій Урус-шайтана». Друга премія – у львів’янки Наталії Матолінець за роман «Гессі» в жанрі фентезі. Третя премія конкурсу дісталася киянці Кірі Малко за альтернативний любовний роман «Нижче». Під час церемонії багато письменників отримали також дипломи лауреатів конкурсу та спеціальні відзнаки від літературних, культурних організацій та від університетів – за найкращий патріотичний твір, за любовний роман, за українське фентезі, за висвітлення мусульманської культури. Нагороджували також «Золотих письменників України», чиї твори виходили і виходять найбільшими накладами – Івана Драча, Галину Вдовиченко, Віктора Міняйла, Тамару Коломієць. «Коронація слова» є справжнім локомотивом популярної української літератури, вона дає шанс кожному письменнику розкрити свій талант і знайти шлях до читацьких сердець.

Софія Філоненко,
доктор філологічних наук, професор  кафедри
зарубіжної літератури та теорії літератури БДПУ

 

 

 

 

Захищаючи спортивну честь міста та району

Ще одні вихідні не минули без спортивних досягнень студентів БДПУ. 17-18 червня у Приморську відбулась обласна Спартакіада серед міст та районів із пляжного волейболу серед чоловічих та жіночих команд. На базі відпочинку «Орбіта» два дні поспіль честь Бердянська та району відстоювали студенти нашого університету. Спочатку команди-учасниці змагались у підгрупах, після чого, за хрестовою системою, переможці потрапляли до фіналу.

Честь міста відстоювала жіноча збірна у складі Євгенії Сєрих (випускниця БДПУ) та Євгенії  Подлубної (студентка-магістрантка ФФВ) та збірна чоловіків: Кирило Пономаренко (тренер-викладач ФФВ) та Артем Поляков (студент 1 курсу ФФВ). За результатами змагань серед міст жіноча збірна посіла почесне 3 місце. Команда чоловіків до останнього боролась за місце у фіналі, але в останній грі в підгрупі зі збірною Приазов`я, хлопці програли 1:2, посівши 6 місце.

bNsagbW5TkM L_2KAjCGQKA

Pr01TPoTB68 fNU8cXF7jkA

Представниками Бердянського району стала збірна жіночої команди у складі Анастасії Литвиненко (студентка 4 курсу ФППОМ) та Світлани Литвин (студентка 2 курсу ФФВ) та збірна чоловіків: Олексій Горбуля (студент 3 курсу ФФВ) та Станіслав Комаристов (студент 1 курсу ФФВ). Команда чоловіків не зайняла призового місця, проте жіноча збірна, хоча і не увійшла до фіналу, посівши 5 місце, показала гарний результат, отримавши перемогу над командою Запоріжжя, яка зайняла 1 місце у підгрупі.

 «Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Насті Черезової)