America House is speaking

Американський Дім гудить вуликом. Звісно, він так гудить постійно, бо тут завжди багато відвідувачів, які цікавляться культурою та життям Сполучених Штатів і беруть участь у різноманітних просвітницьких, культурних і освітніх заходах, спілкуються англійською та про англійську і загалом цікаво проводять час.

Та з 20 по 23 червня America House приймав тих, хто першими знайомить дітей з англійською мовою та країнами її native speakers, – вчителів. Команда RELO та U.S. Embassy Kyiv зорганізували чотириденний тренінг “Teaching American Culture” для викладачів англійської мови зі Сходу і Півдня України – Одеси, Бердянська, Бахмута, Сєверодонецька, Слов’янська, Краматорська, Маріуполя. БДПУ представили доценти кафедри іноземних мов і методики викладання Оксана Дуброва і Богдана Салюк. 

фото4 фото5

фото6

Тренери Seneca Ryan і William Wolf представили насичену програму з країнознавства США (географія, культура, система освіти, лідерство, наука і технології тощо) і методики викладання англійської мови. Учасники тренінгу виконували проекти у малих групах і вправи з різних видів мовленнєвої діяльності, знімали відео і готували мистецькі фестивалі, змагались в естафеті QR-кодів, а також дискутували і ділились своїм професійним досвідом.

Чотири дні в дружній атмосфері, закоханих у свою справу і професію викладачів англійської мови, пролетіли як один. Дякуємо усій dream team українських RELO та U.S. Embassy Kyiv та чудовій групі колег за набуті фахові знання з новітніх методів викладання англійської мови та країнознавства, креатив і підтримку.

За матеріалами кафедри іноземних мов і методики викладання

Любити професію в собі, а не себе в професії

   Як ми повідомляли учора, сьогодні, 27 червня, у корпусі БДПУ, що  на вул. Центральній, студенти-журналісти знову захищали власні бакалаврські роботи (2-а підгрупа 43-ї групи), більшість з яких отримала відмінні оцінки.

Привітати через якийсь невеличкий проміжок часу дипломованих спеціалістів-журналістів прийшли: редактор газети БДПУ «Університетське Слово» Степан Герилів, а також представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Тернопільській області, Заслужений журналіст України Михайло Зубик та випускниця факультету філології БДПУ (інституту) 1996 року, вчителька української мови та літератури Славської ЗОШ (Сколівський район Львівської обл.) Віра Барнінець-Харів, які відпочивають у Бердянську. Гості, тепло згадуючи й свої студентські роки, бажали «новоспеченим» журналістам творчої наснаги на всі майбутні роки, любити професію в собі, а не себе в професії…

DSC_0171

DSC_0166 DSC_0142 DSC_0136

DSC_0169 DSC_0154

DSC_0149 DSC_0148 DSC_0140

«Університетське Слово»
Світлини з архіву кафедри соціальних комунікацій

Мить прощання…

23 червня цього року в актовій залі головного корпусу БДПУ панувала атмосфера свята. Дівчата у вишуканих сукнях, юнаки в білосніжних сорочках, схвильовані батьки, викладачі – усе це свідчило, що сьогодні студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв уже не студенти, а випускники, які вирушають у самостійне плавання з багажем знань, які здобували протягом чотирьох, п’яти, семи років навчання.

Першою привітала випускників проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Вікторія Ліпич, яка з-поміж побажань бути успішними, досягати завжди своєї мети відзначила: «Ми твердо переконані, що завдяки рідній альма-матер Ви станете не тільки креативними й компетентними фахівцями, а й порядними людьми».

Заступник декана факультету ППОМ з наукової роботи, доцент Ольга Попова, приєднуючись до привітань, побажала випускникам міцного здоров'я, енергії та творчої наснаги, зауваживши, що спеціальності та спеціалізації ФППОМ – затребувані не лише в Україні, а й за її межами. Крім того, зазначила: «Від Вашої компетентності, дорогі випускники, залежатиме майбутнє нашої освіти і держави. Вам розбудовувати нову українську школу. Молоді й талановиті, сповнені енергії, Ви безперечно примножуватимете славні традиції, сіятимете розумне, добре, вічне!»

DSC_0496 DSC_0593

P12GoFmOvVc YH_nQirFmNE

Дипломи випускникам факультету вручали куратори груп, кожен з яких по-своєму, згадуючи перше знайомство, адаптацію до студентського життя, бажав професійного становлення, вдалої кар’єри. Викладачі, студенти і їх батьки сумували, бо треба було прощатися з дорогими людьми, і раділи, оскільки випускники здобули омріяний фах.

Свої настанови мовою мистецтва намагався передати колектив народного (зразкового) ансамблю естрадного танцю «МарЛен» (керівник – доцент Олена Мартиненко) в хореографічній композиції «Три поради». Приємні миті свята дарували виступи студентів спеціальності «Музичне мистецтво» Дар’ї Ілікчієвої, Олександри Отришко та Олексія Бойка.