Тур толерантності

Із 17 по 25 вересня ц. р. студент факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти спеціальності «Соціальна педагогіка» Антон Сердюченко брав участь в першому етапі проекту «Тур толерантності. Україна», який проходив у Львові.  Проект було організовано Інститутом українських студій спільно з YEU International та за підтримки European Youth Foundation.

Мета проекту – промоція миру і взаєморозуміння, створення діалогу між місцевим населенням та внутрішньо переміщеними особами з використанням методу Форум театру.

У рамках проекту для учасників були проведені тренінги на теми конфліктів, шляхів їх подолання, джерел виникнення, толерантності локальних громад до ВПО. Також було розроблено театральну постановку. Слід відзначити, що навчання проводилось виключно англійською мовою та спікерами з Кіпру, Нідерландів та Литви.

Другий етап проекту буде проходити з 3-13 листопада ц. р. під гаслом «Тур толерантності містами України». Починаючи від Львова і закінчуючи Одесою, учасники будуть презентувати глядачам підготовлений перформанс і намагатимуться залучити їх до дискусії. Цей проект є продовженням і follow-up частиною тренінгів "Excuseme, isthishateyours?" і туру толерантності Балканами, які були організовані YEU International.

21687194_1297180223723802_6303488028395898871_o IMG_7436

IMG_7437 IMG_7438

 

Антон Сердюченко,
студент спеціальності
«Соціальна педагогіка»
факультету дошкільної,
спеціальної та соціальної освіти
Світлини автора

Лунали вітання звідусюди

До святкування 85-річчя БДПУ готувався весь колектив університету і, звичайно ж, й бібліотечні працівники. Найкращі навчальні видання з проектами та дослідженнями університетських науковців були зібрані з всіх абонементів та навчальних кабінетів для експонування їх у фойє міського палацу культури  ім. Т. Г. Шевченка для учасників та гостей святкового ювілейного дійства.  Колектив із піднесенням готувався до свята, бо ювілейна університетська річниця відзначалася напередодні нашого професійного свята – Всеукраїнського Дня бібліотек. Поздоровлення з ювілеєм та святом бібліотекарів лунали відусюди.

Свято залишило після себе неймовірне емоційне піднесення.

Выставка наша Мы у стенда

Студенты у стенда

Хоменко цукцукцукцу

 

Тетяна Шилова,
бібліотекар 1 категорії

Світлини Світлани Білокінь

Захоплюючий світ його творчості

«Я зрозумів це сьогодні ввечері:
необхідно, щоб автор помер,
для того, щоб читач відкрив
для себе істину» – Умберто Еко

Не дивно, що саме цю цитату я обрала для епіграфу, адже ще вчора ім’я цього письменника й філософа було для мене таємницею, а вже сьогодні я віднайшла до неї ключ.

У рамках заходів, приурочених міжнародній науковій конференції «Від смішного до великого: феномен комічного в літературі та культурі» до нас у групу з презентацією «Сміх, творчість, свобода» завітала завідувач відділом обслуговування бібліотеки БДПУ Ірина Філон, яка з великим натхненням розповіла про італійського письменника Умберто Еко, аналізуючи його творчу спадщину.

Нам, студентам 1 курсу магістратури ФФСК, було дуже цікаво глибше ознайомитися із життєвими сторінками майстра, пізнати неймовірно захоплюючий світ його творчості. Ірина Михайлівна докладно зупинилася на огляді його творів: «Ім’я троянди», «Маятник Фуко», «Острів напередодні», «Бавдоліно», «Таємниче полум’я цариці Лоани», «Празький цвинтар», «Номер нуль». Я впевнена, що не тільки мені захотілось поринути в заплутані лабіринти його романів.  

А наприкінці своєї розповіді Ірина Михайлівна презентувала цікавий відеофрагмент про неймовірну бібліотеку письменника, перегляд якого вкотре нагадав, що книги – це справжня духовна скарбниця людства.

1 2


Ельвіра Лаврущенко,
студентка БДПУ

Світлини автора