Embedded Systems впевнено входять у наше життя

Продовжується академічне перебування нашого наукового партнера представника Факультету комп'ютерних наук Заслуженого Автономного Університету Пуебла  (BUAP, Мексика) завідуючого лабораторією «Дослідження цифрових систем і оновлювання джерел  енергії» (LISDER)  професора Хосе Итало Кортес,  деканом якого є професор, доктор комп'ютерних наук  Маркос  Гонсалес Флоріс.

4  та 5 жовтня відбулися зустрічі з викладачами та магістрантами факультету фізико-математичної, комп'ютерної та технологічної освіти.

Презентація практичних розробок в області цифрових технологій та вбудованих систем лабораторії та академічної групи викликала жвавий інтерес у присутніх. Розробляються протопити для промислової галузі.

Наразі можна розробляти вбудовані системи з використанням різних технологій, таких як ПЛІС і мікроконтролери. ПЛІС є пристроями на основі шлюзу, які дозволяють розробляти широкий спектр схем з використанням мови опису обладнання (HDL), такого як VHDL або Verilog. З іншого боку, мікроконтролери – це в основному процесори з різними периферійними пристроями, інкапсульовані в один чіп, які запрограмовані з використанням мов низького або високого рівня, таких як асемблер, C або C ++.

За кошти грантів виплачується стипендії студентам та купується необхідне обладнання для проектування та розробки Embedded Systems. Розробки унікальні та мають велике наукове значення. По закінченню кожного проекту пишеться стаття, яка публікується в журналах з великим Імпакт-фактором та індексується  у Thomson Reuters (Web of Science), EBSCO, Scopus, Сopernicus.

Такі заходи допомагають не тільки викладачам внести щось нове у свою роботу, але й розкривають майбутнім фахівцям додаткові можливості для свого навчання.

Професор Хосе Итало Кортес запропонував декілька міст в Автономному Університеті Пуебла  нашим  магістрантам з подальшою оплатою їх навчання!

Профессор, зокрема, наголосив: «Результатом сотрудничества должна стать новая, востребованная мировым рынком конкурентоспособная продукция, которая позволит нашим странам занять достойное место в глобальной экономической системе. И высшая школа играет здесь ключевую роль, являясь поставщиком высококвалифицированных кадров, источником новых технологий и инновационных разработок.

Установив дружеские отношения, мы активно развиваем плодотворное сотрудничество, осуществляем совместную подготовку востребованных специалистов двух стран. Выражаю надежду на дальнейшее укрепление сотрудничества между нашими вузами».

Дякуємо нашому партнеру за довіру!

Плідна співпраця є дуже важливим кроком до ефективного використання передових технологій, що веде до розробки високоякісних сумісних проектів.

IMG_20171004_144114998 IMG_20171004_144412467

IMG_20171004_144641300 IMG_20171004_144829745

 

 

Ганна Алєксєєва,
к. п. н., доцент кафедри комп’ютерних технологій
в управлінні  та навчанні й інформатики  
Світлини з архіву кафедри
факультету фізико-математичної,
комп'ютерної та технологічної освіти

 

В умовах реформування вищої освіти

5-6 жовтня ц. р. в Запорізькому національному університеті проходила Всеукраїнська науково-практична конференція «Підготовка докторів філософії (PhD) в умовах реформування вищої освіти», у якій взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи БДПУ, к. філол. н., доцент Вікторія Ліпич, завідувач аспірантури Валентина Пінчук, асистент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ, голова Ради молодих учених ФФМКТО Сергій Онищенко (див. світлини).

На конференції розглядалися теоретичні та практичні аспекти дослідницько-інноваційної підготовки докторів філософії (PhD), Проект нового Порядку присудження наукових ступенів і діяльності спеціалізованих вчених рад, а також питання академічної доброчесності. Були заслухані доповіді заступника Міністра освіти і науки України, д. т. н., професора Юрія Рашкевича, радника Міністра освіти і науки України, PhD Михайла Вінницького, директора Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України, д. пед. н., професора, члена-кореспондента Національної академії педагогічних наук України Андрія Шевцова, заступника директора Департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Міністерства освіти і науки України Світлани Криштоф, начальника відділу підготовки та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів Міністерства освіти і науки України Олени Воронюк, члена Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України, д. ф-м. н., професора Володимира Бахрушина, експерта з питань освіти Реанімаційного пакету реформ, к. іст. н. Олени Паніч, директора Американських Рад з міжнародної освіти Яреми Бачинського, спеціаліста Проекту сприяння академічної доброчесності в Україні – SAIUP Яни Чапайло, ТОВ «Антиплагіат» Андрія Сідлярчука.

Також відбулася презентація начально-методичного посібника «Підготовка докторів філософії (PhD) у Запорізькому національному університеті».

IMG_20171006_110542   IMG_20171005_122023   IMG_20171005_121948

IMG_20171005_094315 

Сергій Онищенко,
голова Ради молодих учених ФФМКТО,
часник конференції

Світлини автора
 

МАНівці в БДПУ

У конференц-залі БДПУ 4 жовтня ц. р.  в. о. ректора, професор Ольга Гуренко та професор Ігор Лиман провели круглий стіл "Сучасний стан розвитку науки в Україні" для бердянських МАНівців.

Захід був організований за ініціативи керівниці  гуртка "Основи науково-дослідної діяльності" при ЦДЮТ Марини Масютіної. Професори БДПУ розповіли школярам про історію та нинішній стан вітчизняної науки, про наукову діяльність в нашому університеті, дали поради щодо підходів до написання МАНівських робіт.

_DSC6890 _DSC6897

_DSC6902 _DSC6908

_DSC6911 _DSC6912

«Університетське Слово»
(за матеріалами Ольг Гуренко)