Чи має нескінченність розмір? Канторівська континуум-гіпотеза і готель Гільберта

Один математик питає іншого:

– Скільки буде нескінченність поділити навпіл?

– Нескінченність! – відповідає той.

– Ні! Якщо ділити по горизонталі, то дві трійки, а якщо по вертикалі, то два нулі:)

Продовжити читання “Чи має нескінченність розмір? Канторівська континуум-гіпотеза і готель Гільберта”

Свято вільних людей і незламної нації

Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови. Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня – 17 листопада 1999 року в Парижі.

Продовжити читання “Свято вільних людей і незламної нації”

Аспекти трансформації історичної освіти: погляд офіційного опонента

21 лютого 2025 року Надія Вєнцева, докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, виступила офіційним опонентом на захисті дисертації Наталії Ігнатенко «Трансформаційні процеси в теорії та методиці навчання історії в школі періоду незалежності України (1991-2020 рр.)», поданої на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 ‒ загальна педагогіка та історія педагогіки.

Продовжити читання “Аспекти трансформації історичної освіти: погляд офіційного опонента”

Підготовка дослідників нового покоління: здобувач освітньо-наукового рівня вищої освіти – учасник програми «Invisible University for Ukraine»

Микола Оверченко, здобувач освітньо-наукової програми «Освітні, педагогічні науки» (наукова керівниця – докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки Надія Вєнцева) пройшов відбір і став слухачем Invisible University for Ukraine – освітньої програми Центральноєвропейського університету (CEU) у співпраці з Колегіумом Імре Кертеса Єнського університету. IUFU – це сертифікатна програма, яка пропонує міждисциплінарні курси з гуманітарних і соціальних наук. Головна мета – підготовка дослідників нової генерації, інтеграція їх у міжнародний академічний простір.

Продовжити читання “Підготовка дослідників нового покоління: здобувач освітньо-наукового рівня вищої освіти – учасник програми «Invisible University for Ukraine»”

Мова як код нації: бліцвікторина до Міжнародного дня рідної мови

21 лютого в Україні і світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Рідна мова – це важливий носій цінностей та знань,  це памʼять поколінь, код нації, основа ідентичності.

Продовжити читання “Мова як код нації: бліцвікторина до Міжнародного дня рідної мови”

Гідні шани

Багато років працюю з майбутніми керівниками закладів освіти. Їх специфічність у навчальній діяльності визначається статусністю (екселентністю), амбітністю, напрацьованим досвідом менеджерської практики, здатністю до критичного мислення. Крім того, постійно викладаю складний і світоглядний освітній компонент «Менеджмент в освіті» здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти інших спеціальностей, зокрема майбутнім учителям початкових класів.

Продовжити читання “Гідні шани”

Захід до дня пам’яті Героїв Небесної сотні «Ангели, які тримають небо»

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни ми сплатили страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість із них молоді, сильні. Ті, що лише починали жити.

Продовжити читання “Захід до дня пам’яті Героїв Небесної сотні «Ангели, які тримають небо»”

Боротьба за свободу: від історії до сучасності

20 лютого в Бердянському державному педагогічному університеті відбувся виховний захід, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Організаторами події стали кафедра історії та філософії та кафедра правознавства. Тема заходу – «Боротьба за свободу та європейське майбутнє: історія та сучасність» – об’єднала студентів і викладачів університету, які зібралися, щоб вшанувати пам’ять загиблих та осмислити значення їхньої жертовності для майбутнього України.

Продовжити читання “Боротьба за свободу: від історії до сучасності”