У переддень Дня визволення України від військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни, студенти та викладачі гуманітарно-економічного факультету долучилися до відзначення цього державного свята. Починаючи від 2009 року, відповідно до Указу Президента України, 28 жовтня українці вшановують героїчний подвиг і жертовність свого народу у Другій світовій війні.
У результаті Східно-Карпатської наступальної операції завершилося звільнення України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України – Закарпаття. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України. Тож, у цей день, 78 років тому, було остаточно визволено від окупації межі сучасної території нашої держави.
Протягом тижня у дистанційному форматі на гуманітарно-економічному факультеті було проведено низку історико-просвітницьких заходів, де присутні згадували події 1944 року, переглядали та обговорювали зафільмовані документи часів Другої світової війни, дискутували щодо сучасних історичних розвідок, що торкаються тих подій. Студенти наголошували, що під час німецько-радянської війни (1941–1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму, що найбільших втрат, як серед військових, так і серед цивільного населення під час радянсько-німецької війни, понесла саме Україна.
В умовах сьогодення, коли українці борються з російською агресією, події 1939-1945 років сприймаються особливо гостро. Адже немає жодної української родини, яка б не понесла втрати під час німецько-радянської війни.
Звичайно, на заходах говорили й про війну, яку змушена вести наша держава сьогодні. Студенти та викладачі з гордістю і вдячністю говорили про захисників, які вісім місяців боронять нашу країну від російських загарбників. Студенти групи 3 пр переглянули уривок відеозапису інтерв’ю Яніни Соколової з офіцером ССО Азов Петром Горбатенком про бої у Київській, Донецькій та Запорізькій областях. Присутні висловилися щодо бажання кожного зробити все можливе для наближення перемоги України у війні з російською федерацією.
За матеріалами гуманітарно-економічного факультету