Місце наукових баталій – круглий стіл

На кафедрі комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні в рамках Днів науки відбувся круглий стіл, присвячений актуальним питанням інформаційних технологій та місцю людини у сучасному інформаційному суспільстві.

Були зроблені та обговорені цікаві й змістовні доповіді викладачів та студентів.

Доцент кафедри Максим Павленко презентував дослідження, присвячене проблемам модернізації навчальних комп’ютерних лабораторій у БДПУ. Він запропонував шляхи використання сучасних хмарних технологій для побудови освітнього середовища з використання комп’ютерних мереж та віртуальних робочих столів.

2 4

Доповідь доцента Наталі Кравченко на тему: «Оптимальне імпульсне керування навчанням інформаційно-комунікаційним технологіям» продемонструвала тонку грань між математикою та педагогікою. В роботі Наталі Володимирівни побудована математична модель навчання інформаційним технологіям, яка необхідна для аналізу ефективності процесу навчання в закладах освіти та на виробництві. Модель навчання інформаційним технологіям має вигляд нелінійного диференційного рівняння. Така модель припускає «агресивне» навчання, що приводить до стрибкоподібних змін у рівні оволодіння новою технологією. Формалізація такого навчання була здійснена за допомогою керувань імпульсного типу. Для того щоб візуалізувати результати математичного моделювання було використано систему комп'ютерної алгебри Mathcad.

5 6

«Homo Sapience не існує? Проблема класифікації людини», таку назву має науковий проект доцента Олександра Сосницького. Як зазначив автор, у рамках homo sapience є два протилежні типи, людей – homo dogmaticus и homo universalis в залежності від software. Людина народжується як homo dogmaticus і переходить в universalis. Ця доповідь викликала жваву дискусію та безліч запитань на які Олександр Васильович дав вичерпні відповіді.

Необхідно відзначити виступи студентів другого курсу факультету комп’ютерних та енергозберігаючих технологій Дмитра Венецького та Руслана Троніна які запропонували для дискусії проблеми моделювання та використання нейронних мереж.

У дискусії брали активну участь викладачі кафедри та студенти факультету.

«Університетське Слово»
(за матеріалами кафедра комп’ютерних технологій
в управлінні та навчанні)


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print