Вже традиційним стало проведення викладачами кафедри прикладної психології та логопедії Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти квітневого Фестивалю психології, присвяченого святкуванню Всеукраїнського дня психолога. Не став виключенням і цей рік, тому студенти й викладачі залучились до низки цікавих та різноманітних подій.
Відкрив Фестиваль психології VIP-захід – лекція-практикум для викладачів та студентів БДПУ «Індивідуальне й сімейне консультування та проективні методики в роботі психолога». Його проводили гості з м. Київ: доктор філософії, кандидат психологічних наук, практикуючий психолог-консультант, казкотерапевт, засновник психологічного центру та школи терапевтичної метафори «Доктор Казка» Разіда Ткач та практичний психолог, викладач Київського юнгіанського інституту Лариса Тюх.
22 квітня викладачі кафедри Тетяна Сущинська, Юлія Драганова та Ольга Донченко провели експрес-тренінг «Стрес на робочому місці: емпіричні шляхи допомоги» для викладачів ІСПКО. У ході тренінгу учасники визначили свій рівень стресу та навчились долати його засобами тілесно-орієнтованої, арт-терапії та медитації. Після завершення присутні відзначали зменшення напруження, покращення свого настрою та фізичного стану.
Викладачем кафедри Ольгою Сербовою для студентів ІСПКО був проведений кінолекторій «Антисоціальні розлади особистості – біологічні, поведінкові, когнітивні та психодинамічні теорії. На прикладі кінофільму «Щось не так із Кевіном»», який не залишив байдужим жодного з присутніх, а також дозволив проаналізувати причини та ознаки прояву дизонотогенезу.
Різноманітні заходи, присвячені обговоренню актуальних психологічних проблем, проводила для студентів Наталя Цибуляк. Серед них: кінолекторій «Шкільний булінг як психологічна проблема», психологічний батл «Сучасне дитинство: проблеми та виклики», майстер-клас «Юнгіанська психологія про сенс життя».
У вівторок 26 квітня Ольга Донченко – керівник студентського психологічного клубу ІСПКО «Науково-прикладне забезпечення психологічної допомоги» провела відкрите засідання з теми: «Чоловіки з Марсу, жінки з Венери». У ході жвавої дискусії учасники вирішували: чи насправді чоловіки й жінки такі різні та чи є шанс зрозуміти один одного.
Викладачі Тетяна Сущинська та Юлія Драганова провели Арт-проект «Я – частина цілого». Учасниками заходу були студенти 1,3,4-го курсів ІСПКО. В ході роботи учасники мали можливість відчути себе частиною цілого, об'єднатися задля спільної справи, що втілилося у незвичайний Арт-витвір.
Під керівництвом Тетяни Сущинської свої професійні й творчі здібності продемонстрували студенти 401 групи Ніна Шевченко та Дарина Гіжа. Майбутні психологи проводили для студентів 2 курсу заняття з танцювально-рухової терапії. Вони впевнено вели аудиторію на зустріч зі своїм Я. Учасники отримали задоволення від вільного руху під музику, при цьому виявили акторські здібності й змогли зануритися в глибини самопізнання, розширити свій руховий репертуар, краще познайомитися один з одним.
Плідним був тренінг «Конструктивна поведінка в конфлікті», проведений Ганною Сизко для студентів 4 курсу. Учасники навчались вірно оцінювати конфліктні ситуації, отримували досвід конструктивного їх вирішення та розвивали навички командної взаємодії.
28 квітня викладачі кафедри прикладної психології та логопедії на чолі з Оленою Старинською провели черговий науково-практичний семінар для психологів закладів освіти м. Бердянська. У цьому році обговорювали важливу та актуальну проблему «Агресивна поведінка: шляхи профілактики та стратегії подолання».
Вже другий рік поспіль у рамках Фестивалю психології проводиться конкурс студентських відеосюжетів. Цього року студенти висловлювали свої думки з теми: «Щастя… воно у дрібницях». Переможців конкурсу визначає журі у складі викладачів кафедри прикладної психології та логопедії, а також Інтернет-голосування, у якому взяли участь майже 2000 користувачів соціальної мережі ВКонтакті.
18 травня в університетські Дні науки на засіданні студентської наукової секції «Прикладна психологія» відбулося урочисте закриття Фестивалю психології. Було здійснено підведення підсумків фестивалю, де найактивніші та найуспішніші учасники отримали заслужені нагороди.
Ольга Донченко, Юлія Драганова,
асистенти кафедри прикладної психології та логопедії
Світлини з архіву інституту