21-23 квітня на о. Хортиця (м. Запоріжжя) відбулася «Школа Толерантності», яка була присвячена питанням ЛЖВ (людей, що живуть з ВІЛ) та ВПО (внутрішньо переміщених осіб). До участі у триденному тренінгу долучилися соціальні працівники та працівниці з різних куточків України – це мешканці/ки Запорізької, Донецької, Одеської, Харківської та Сумської областей. Для участі у тренінгу кандидатуру Катерини Петровської (завідувачки, доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти БДПУ) було відібрано з понад 100 претендентів та претенденток.
Захід сумісно організували працівники Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед» (директор – Ростислав Мілевський), представники/ниці громадської організації «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» (директор – Ірина Куратченко) та БО «Мережа 100% життя. Запоріжжя» (голова правління – Ігор Литвин). Вагому підтримку для організації тренінгу надало Посольство Королівства Нідерландів в Україні.
В ході тренінгу учасники та учасниці розглянули базову інформацію стосовно ВІЛ-інфекції, роботи з ЛЖВ, стереотипи та міфи щодо представників/ниць ВПО, ВІЛ-позитивних людей, питання інтеграції ВПО у місцеву громаду, коректна лексика стосовно цих груп, етичні норми під час роботи. Окрім теоретичної частини, під керівництвом досвідчених психотерапевтів/ок, учасники та учасниці виконали низку практичних завдань та оволоділи навичками консультування ЛЖВ, ВПО.
Крім цього, у рамках «Школи Толерантності» соціальні працівники та працівниці здійснили два навчальних візити. Спершу вони відвідали CO-Working центр «Взаємодія», де спеціалісти/ки центру ознайомили їх зі своєю діяльністю з ВПО, а також організували зустріч з регіональними представниками/ницями організації КримSOS.
Після цього учасники та учасниці «Школи» завітали до Благодійної організації «Мережа 100% життя. Запоріжжя», де їх ознайомили з роботою центру денного перебування «Тинейджер», для дітей та підлітків, які більшу частину свого часу проводять на вулицях, а також центру для дітей, яких торкнулася проблема ВІЛ/СНІДу «Твій простір». Окрім цього учасники мали можливість поспілкуватися з «Живими книгами».
У подальшому всі учасники та учасниці матимуть змогу прийняти участь у тематичному конкурсі міні грантів.
Катерина Петровська
к. пед. наук, доцент, завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
За матеріалами Запорізького обласного благодійного фонду «Гендер Зед»