Світова педагогічна спільнота святкує дві визначні дати: день народження ідеолога дошкільної освіти Фрідріха Фребеля та 180 років з моменту відкриття першого дитячого садка. Педагогічну спадщину метрів Фрідріха Фребеля, Марії Монтессорі, Рудольфа Штайнера було розглянуто на семінарському занятті у формі онлайн-конференції, яка була проведена на платформі Zoom доцентом кафедри дошкільної освіти Аллою ОМЕЛЯНЕНКО зі здобувачами вищої освіти 401, 402 груп спеціальності 012 Дошкільна освіта.
Викладач запросила майбутніх «садівниць дитячого садка» до висвітлення ренесансу історичних поглядів педагогів минулого в умовах перенасиченої цифрової сучасності, що залишає свої сліди в профілях, інстаграм-каналах, на які підписані навіть діти дошкільного віку. На вимушеному карантині студенти з вдячністю зазначають, що мають нагоду прискіпливо, ретельно тлумачити погляди педагогів з першоджерел у хрестоматії, яку впорядковано завідувачкою кафедри дошкільної освіти доцентом Іриною УЛЮКАЄВОЮ.
Під час дискусії найпереконливіше студенти обстоювали погляди щодо технології саморозвитку дитини, підготовленого середовища в спадщині Марії Монтессорі, Рудольфа Штайнера в сучасних закладах дошкільної освіти. Також на семінарі були презентовані студентками Юлією Шебедою. Анастасією Слинько портфоліо, в яких зібрані практичні здобутки з дисципліни “Інноваційні технології в дошкільній освіті”. Ну і, звичайно, як будь-який день народження не обійшлося без ігор. Студентам була запропонована дидактична гра «Кому належить цей предмет?», серед яких були: млинок, столик, спіраль, куб, кулька, флейта.
Символічно, що у майбутніх виховательок на наступному тижні починається виробника практика, до цього з’ясували історичні аспекти, порівняли з сучасними інноваційними технологіями і тепер мають можливість використовувати варіанти осучаснених методик дошкільної освіти.
Все точно за Фрідріхом Фребелем: минуле, сьогодення і майбутнє – це триєдина сутність часу.
Алла ОМЕЛЯНЕНКО к.п.н., доцент кафедри дошкільної освіти
світлини з архіву кафедри