На період карантину викладачі та студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ працюють у звичайному режимі.
29 березня – 5 квітня 2020 р. доценти кафедри української мови та славістики: Вікторія Ліпич, Ганна Вусик, Неля Павлик взяли участь у Міжнародному проекті «Євроінтеграція в освіті, науці і культурі». Результатом є участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Роль науки та освіти в забезпеченні сталого розвитку» (Вища технічна школа в Катовіце), та публікація у колективній монографії.
Професорки Вікторія Загороднова (кафедра української мови та славістики) та Наталія Панова (кафедра іноземних мов та методики викладання) 20–21 квітня 2020 р. (Осло, Норвегія), взяли участь у міждисциплінарній міжнародній науково-практичній конференції «PROBLEMS OF IMPLEMENTATION OF SCIENCE INTO PRACTICE».
Доцентка Юлія Мельнікова (кафедра соціальних комунікацій) взяла участь у ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції «Актуальні проблеми медіапростору» (секція: Громадянські медіа / Bürgerlichen Medien), організовану Київським національним університетом імені Тараса Шевченка. Тема доповіді: Громадянське медіа Бердянська: розробка концепції.
9–10 квітня 2020 р. у Національному університеті «Запорізька політехніка» відбулася заочна ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі», учасниками якої стали студенти спеціальності «Журналістика» Ростислав Генералов, Кристина Точка, Сергій Сінча, Вікторія Грицай, магістрантка Дар’я Демченко зі своїми науковими керівниками Романом Костромицьким, Анастасією Носко, Юлією Мельніковою. Тези доповідей опубліковані у збірнику «Суспільство і особистість у сучасному комунікаційному дискурсі: матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції».
Доцент кафедри соціальних комунікацій Роман Костромицький взяв участь у фіналі міського фестивалю дитячо-юнацької журналістики «Прес-хвиля 2019-2020». Він оцінював конкурсні роботи заочного туру фестивалю у номінації «Фоторепортаж» за темою «Життя у соціумі» і надав відеокоментар і поради щодо якості кадру (коментар: https://www.facebook.com/lika.rudnickaya/videos/2761290620772300).
02 квітня 2020 р. у Національному авіаційному університеті (м. Київ) пройшла XIII Міжнародна онлайн-конференція «Національна ідентичність в мові і культурі», а 3–4 квітня 2020 р. у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна відбулася заочна VI Міжнародна наукова конференція «Художні феномени в історії та сучасності» («Пам’ять та ідентичність») у якій взяли участь викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства: Ніна Анісімова, Ольга Новик, Ольга Харлан, Іван Давиденко.
9 квітня 2020 р. Ніна Анісімова взяла участь у Всеукраїнській науковій конференції з міжнародною участю «Ціннісні орієнтири в мистецькому просторі – індивід і соціальний контекст», проведеній у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди.
9 квітня викладачі кафедри української мови та славістики стали співорганізаторами ХІ Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Мова й література у проєкції різних наукових парадигм», що проходила в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ) у веб-форматі. За допомогою Zoom платформи, на базі якої проходив захід, заслухали й обговорили доповідь пленарного засідання, серед них і студентки 3 курсу спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)» нашого факультету Ірини Москаленко «Звукова атракція у сучасному рекламному дитячому тексті» (науковий керівник – Світлана Глазова).
10 квітня викладачі кафедри української мови та славістики стали співорганізаторами ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції «Стратегічні пріоритети філології й лінгводидактики в умовах реформування освітньої системи в Україні», що проходила в ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ) у веб-форматі.
12 травня 2020 року на факультеті філології та соціальних комунікацій БДПУ планується ІІІ Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку», а 22–23 травня 2020 року дистанційна робота ІX Міжнародного науково-методичного семінару з болгарської мови, літератури, культури та історії.
Ганна Вусик, заступник декана ФФСК