Навчально-виховна робота під час дистанційного навчання. Заходи до Всесвітнього дня книги і авторського права

На кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства вже стало доброю традицією проводити літературні вікторини в соцмережі Instagram. 23 квітня 2021 року вікторина була присвячена Всесвітньому дню книги та авторського права.

У квітні 1995 року Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з’єднує різні цивілізації у часі й просторі.

ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури: багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков та ін. Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.

Цього дня прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш. Із нагоди свята у багатьох країнах проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки.

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ відзначила Всесвітній день книги літературною вікториною, умовами якої було продовжити назву роману. В заході взяло участь більше 40 студентів, серед яких перше місце посіли Татарін Володимир (група м1АМЛ, освітньо-професійна програма «Середня освіта (Мова і література (англійська))»), Черньонков Ростислав (група 4УМЛ, освітньо-професійної програми «Середня освіта (українська мова і література)), Біловол Зоряна (група 2УМЛ, освітньо-професійної програми «Середня освіта (українська мова і література)), Баєва Аліна (група 2РМЛ, освітньо-професійної програми «Середня освіта (Мова і література (російська)). Англійська мова»). Друге місце розділили між собою студенти Козлова Анастасія (група 2ГМЛА, освітньо-професійна програма «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)»), Тестова Дарина (група 2Ж), Губа Вікторія (група 1УМЛ, освітньо-професійної програми «Середня освіта (українська мова і література)).

За матеріалами кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print