Пам’ятаємо, дякуємо, продовжуємо боротися!

Щорічно 20 лютого Україна вшановує пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні – протестувальників, які висловлювали свою  політичну волю, відстоювали європейське майбутнє України, остаточне викорінення російського впливу на українське суспільство, політику та державний устрій.

Вшановуємо самовіддані вчинки творців Революції Гідності: людей, що виходили на мітинги на всій території країни та тих, хто захищав Майдан; медиків, які рятували життя постраждалих від штурмів силовиків; мітингувальників, які лежали на сходах офісу Генерального прокурора України (ГПУ), аби зупинити переслідування владою активістів.

На знак щирої вдячності та поваги до самопожертви, задля збереження історичної пам’яті українського народу, до десятих роковин трагічних подій служба суспільного мовлення в Україні «Суспільне» 20 лютого 2024 року оприлюднила документальний фільм про дні революції – «Хронологія Майдану: барикади, штурми, порятунок людей і майбутнього», для створення якого були  використані архівні записи ресурсу «Суспільне Медіатека».  У рамках державного дня пам’яті здобувачі спеціальності «Журналістика» переглянули і обговорили цей документальний фільм, акцентуючи, крім іншого, на тому, що події Майдану сприяли розвитку громадянської журналістики та посиленню адвокаційних практик.

Відповідно до офіційних джерел, у період із 18 по 20 лютого 2014 року загинули 73 учасники мітингу, 11 правоохоронців, і ще більше 600 осіб були травмовані. Безпосередньо 20 лютого силовики вбили 50 українців.

Від 11 лютого 2015 року указом президента України 20 лютого встановлено днем вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 Вічна пам’ять Героям Майдану – виборювачам вільного майбутнього!

Дар’я Кізілова


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print