У сучасних умовах для забезпечення якості підготовки фахівців, оволодіння здобувачами вищої освіти комплексом професійних компетенцій, які відповідають вимогам сучасного ринку праці, підвищення інтересу до навчання, важливе місце в освітньому процесі займає залучення професіоналів-практиків.
Зокрема, у межах викладання освітньої компоненти «Реінтеграція військових у цивільне життя» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація» була запрошена Оксана Антолік, голова ГО «Сяйво надії».
Спікерка закцентувала увагу на одному з векторів діяльності організації – допомога ветеранам та ветеранкам. Наразі ними реалізовується проєкт «Шлях переможця». Проєкт втілюється за підтримки Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США. Проєкт спрямований на перекваліфікацію ветеранів і ветеранок війни та включає повноцінну навчальну програму за новими професіями, а також надання психологічної підтримки (проведення тренінгів, арт-терапевтичних майстер-класів, індивідуальних консультацій). Навчання здійснюється за такими програмами, як: «Основи бізнесу», «Інтернет маркетинг» та «Бухгалтерський облік», та містить значну практичну складову. Після закінчення навчання здійснюється менторський супровід.
Пані Оксана також поділилася з присутніми практичними рекомендаціями щодо особливостей побудови діалогу з ветеранами і ветеранками та профілактики професійного вигорання фахівців, які працюють з означеною категорією громадян.
Присутні на лекції здобувачі вищої освіти щиро вдячні Оксані Антолік за актуальну, змістовну та мотивуючу зустріч, готовність ділитися власними знаннями та цінним практичним досвідом.
Здобувачка вищої освіти поділилися своїми враженнями:
«Особисто для мене ця зустріч стала корисним джерелом інформації та допомогла краще зрозуміти виклики, з якими стикаються військові після повернення додому. Сподіваюся, що обговорення цього питання на такому рівні сприятиме розробці ефективніших програм реінтеграції ветеранів в Україні та покращенню їх адаптації до мирного життя після пережитого на війні».
За матеріалами