Неймовірно тепла родинна атмосфера панувала 29 травня у віртуальній залі, яка об’єднала викладачів і здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету, відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України з представниками Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка та його родини. Онлайн-зустріч “Володимир Івасюк. На високому духовному щаблі” була ініційована й організована завідувачкою кафедри ТМНМД, доценткою Вірою Бурназовою, яка й виступила модераторкою заходу.
Присутні мали змогу здійснити онлайн-подорож залами Чернівецького обласного меморіального музею Володимира Івасюка, яку для них провела в.о. директора музею Наталія Мартинівна Мороз. Пані Наталія розповіла про історію створення і діяльність музею, зазначивши, що майже всі експонати були надані членами родини Володимира Івасюка: це і музичні інструменти композитора, і його одяг, особисті речі, і нотні нотатки та ін. Також спікеркою були представлені збірки інструментальних творів, пісень видатного маестро, книги, присвячені життю і творчості Володимира Івасюка, які зберігаються в музеї.
Дуже зворушливим моментом стала присутність на заході запрошеної гості – сестри композитора Оксани Михайлівни Івасюк, кандидатки філологічних наук, доцентки. Завдяки пані Оксані присутні змогли поринути у спогади про життя родини Володимира Івасюка та його дитячі роки, які безпосередньо пов’язані з нашим рідним містом Бердянськом. Оксана Михайлівна дуже хвилююче згадувала про ті дні, які родина Івасюків проводила на березі Азовського моря.
Творчість Володимира Івасюка відзначається глибиною і мелодійністю. Його музика поєднує в собі елементи народних мотивів і сучасних тенденцій, що робить її унікальною. Видатний композитор умів влучно передати через музику емоції та настрій, що й нині захоплює слухачів. У цьому змогли пересвідчитися й учасники заходу, адже кафедрою ТМНМД було представлено творчий проєкт “Спадщина Володимира Івасюка: відлуння крізь роки” https://youtu.be/5UnaiqJyBuI, у якому прозвучали фрагменти інструментальних і вокальних творів видатного українського композитора у виконанні здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) і концертмейстерів кафедри.
Наприкінці зустрічі присутні висловили слова подяки організаторам і спікерам. Так під час промови теплими спогадами про перебування в Бердянську під час конференції в БДПУ поділилася Наталія Олександрівна ФІЛІПЧУК, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, провідний співробітник відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Пані Наталія висловила слова підтримки нашому незламному університету у важкі часи релокації, адже вже понад 2 роки ми знаходимося далеко від рідних стін нашого закладу освіти.
Проректорка з науково-педагогічної роботи БДПУ, доцентка Ганна Александрова зазначила, що в Бердянському державному педагогічному університеті ще в далекому 2009 році святкували День вишиванки, виконуючи пісні Володимира Івасюка. Знаковим є те, що цьогорічне свято Вишиванки в БДПУ, рівно через 15 років, також відзначено лейтмотивом творчості видатного композитора.
Володимир Івасюк – одна з найяскравіших постатей в історії української культури. Його творчість залишається актуальною й сьогодні, віддзеркалюючи духовні і культурні цінності українського народу. Володимир Івасюк – це не просто композитор. Це культурний феномен, який вплинув на розвиток української музики і став символом національного відродження. Тож, зберігаймо народну пам’ять, шануймо і популяризуймо рідну українську культуру, як це робив Володимир Івасюк!
Переглянути онлайн-захід можна на YouTube каналі кафедри ТМНМД за посиланнями:
За матеріалами кафедри ТМНМД