Задача про мар’яж у теорії ігор

– Коханий, математика для тебе дорожча, ніж я!

– Звичайно ні! Як ти могла таке подумати?!

– То доведи!

– Ок, нехай А – це множина найдорожчих для мене об’єктів…

Від смішного до серйозного. Якщо визначити три речі, вкрай необхідні студентові, то будуть: по-перше, знання – для постійного розвитку, по-друге, їжа – для підтримки фізичного стану і третє – захоплення, кохання – для емоційної складової життя. Зараз, зважаючи на повномасштабну війну Росії проти України, додається ще четверта, базова потреба – безпека. Сподіваємось, що вона буде досягнута шляхом дипломатичної діяльності керівництва нашої держави та неймовірними зусиллями воїнів Збройних Сил України, яким щира подяка й низький уклін!

Раніше було розглянуто як за допомогою наукових знань щодо теореми Больцано-Коші розрізати бутерброд, що є поєднанням перших двох потреб, тож цього разу до розгляду математична сторона відносин – поєднання здавалось би непоєднуваного!

Учасники математичного гуртка факультету ФМКТО БДПУ дізнались про рівняння Дрейка, застосування рівноваги Неша у теорії ігор та алгоритм Гейла-Шеплі для математичного обґрунтування стабільного шлюбу (задача про мар’яж). Розповідь була доповнена цікавими ілюстраціями, таблицями та прикладами з фільмів, що спонукало жваве обговорення та щиру цікавість здобувачів освіти.

За матеріалами кафедри фізики, математики

та методики навчання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь