6 листопада 2024 року відбулася кураторська година для здобувачів І-ІV курсів Соціально-гуманітарного факультету спеціальностей Середня освіта (Історія) та Історія та археологія. Під час зустрічі працівниці бібліотеки черговий раз наголосили на важливості дотримання академічної доброчесності під час наукової та навчальної діяльності студентів, а також інформували про роботу бібліотеки в сучасних умовах діяльності нашого навчального закладу, наголосили на тому, яку допомогу надає вона студентам.
Провідна бібліотекарка та адміністраторка інституційного репозитарію Галина Потапенко розповіла про нормативну базу питань академічної доброчесності, основні види академічного порушення та відповідальність за них, ознайомила з презентацією на тему «Академічна доброчесність та штучний інтелект: як уникнути плагіату». Актуальна проблема впливу штучного інтелекту на освітні практики та на академічну доброчесність зокрема була розглянута в різних аспектах. Пані Галина показала, як використовувати ШІ для пошуку наукової інформації, і навела приклади безкоштовних програм, які допомагають студентам в пошуку необхідної літератури, а також антиплагіатних сервісів, що забезпечують перевірку робіт на відповідність вимогам доброчесності (система Turnitin). Ірина Філон, завідувачка відділу обслуговування бібліотеки, розповіла учасникам зустрічі про функціонал сайту бібліотеки. Студенти дізналися про освітні платформи, міжнародні бази даних, загалом про ресурси відкритого доступу, які включають у себе електронні бібліотеки та навчальні курси. Були представлені віртуальні виставки, де вже сформовані списки літератури по окремим темам (історія України). Пані Ірина наголосила на важливості критичного мислення та інформаційної гігієни, проінформувала про рубрику «Інформаційна безпека» на сайті бібліотеки, де студенти можуть ознайомитися з правилами безпечного використання інформаційних ресурсів.
Питання, винесені на обговорення, викликали інтерес як у здобувачів, так і у викладачів. Представлена інформація виявилася не лише актуальною, але й практично необхідною для всіх учасників заходу. Це особливо важливо для майбутніх істориків, чия діяльність потребує не лише дотримання академічної доброчесності, але й розуміння соціальних функцій історика, усвідомлення можливостей використання історії для політичних цілей і розуміння наслідків зловживання нею.
Здобувачі отримали значну користь від заходу: вони знайшли нові джерела для потенційних досліджень і розширили свій світогляд.