Спілкування з практикуючими журналістами є одним із ключових етапів професійного становлення здобувачів вищої освіти спеціальності 061 Журналістика, оскільки дає їм змогу зрозуміти реальні виклики професії, опанувати ефективні методи роботи та сформувати власний підхід до неї в майбутньому.
Так 13 листопада викладачі кафедри української мови та журналістики Бердянського державного педагогічного університету Юлія Мельнікова, Роман Костромицький і Наталія Рула разом із студентами взяли участь у вебінарі «Експерти та експертки: як обрати правильно. Досвід Громадського радіо», організованому Комісією з журналістської етики. Захід був проведений з використанням платформи Zoom та стосувався важливих проблемних питань: як зробити правильний вибір експертів для якісних журналістських матеріалів, які критерії враховувати при цьому та як медіа формувати власну експертну базу.
Усі ці аспекти на основі власного професійного досвіду розкрила запрошена гостя – Вікторія Єрмолаєва, головна редакторка Громадського радіо, яка через тиск окупантів покинула Крим у 2014 році та почала працювати цього ж року у згадуваному медіа спочатку як волонтерка, що розшифровувала прямі етери, а вже згодом стала новинаркою та ведучою, членкинею ГО «Громадське радіо», головною редакторкою сайту povaha.org.ua, ведучою на Українському радіо, у 2019 році – співзасновницею ГО «Жінки в медіа». Із квітня 2024 року Вікторія є головною редакторкою Громадського радіо. Саме завдяки своїй компетентності та величезному досвідові спікерка змогла висвітлити тему з максимальною об’єктивністю та глибиною, поділилася практичними рекомендаціями і навіть помилками в роботі медіа, що дуже важливо насамперед для тих, хто тільки приходить у цю професію, адже цей факт демонструє, що помилок допускаються всі, але головне – достойно потім виправити ці недоліки, як і належить якісним медіа, наприклад, через написання дисплеймеру.
Ця подія стала чудовою нагодою для професійних медійників, здобувачів вищої освіти, викладачів та всіх, хто цікавиться якісною журналістикою, щоб дізнатися більше про принципи роботи з експертами й отримати корисні поради для практики. Важливою стала участь у вебінарі саме студентів-журналістів першого року навчання, оскільки запропонована тема входить до освітньої компоненти «Основи журналістики» (викладачка – доцентка Наталія Рула). Здобувачі отримали задоволення від спілкування, а головне – цінні поради для подальшого навчання та майбутньої професійної діяльності.
Дякую університету за те, що надали нам таку можливість! Було дуже цікаво, мені сподобалося! Пані Вікторію було приємно слухати, а інформація, яку вона доносила, дійсно корисна.
Дерія, здобувачка групи 1Ж
Дякую Вам за можливість бути присутніми на таких конференціях. Вразила навіть привітна та щира аудиторія, яка не поскупилася на відгуки в коментарях, підкреслюючи змістовність вебінару.
Юрій, здобувач групи 1Ж
Дуже сподобався захід! Відтепер я знаю багато інформації з досвіду Громадського радіо.
Данило, здобувач групи 1Ж
Нагадаємо, що кафедра української мови та журналістики (до 2024 року – кафедра соціальних комунікацій) Бердянського державного педагогічного університету офіційно співпрацює із Усеукраїнською громадською організацією «Комісія з журналістської етики» ще з 2022 року, про що укладено відповідний Меморандум. «Його мета – спільне декларування цінностей, узгодження позицій і напрямків, з метою скоординувати зусилля, що сприятимуть розвитку професійної журналістики в Україні, підвищенню якості журналістського контенту, зменшенню фейків, маніпуляцій, а відтак і розвитку України». Пишаємося взаємозв’язками з такими партнерами!
Наталія Ррула,
доцентка кафедри української мови
та журналістики