Науковий шлях здобувачів вищої освіти

Творчим людям, зокрема хореографам, часто непросто поєднувати мистецьке самовираження з науковою діяльністю. Адже їхня природа тяжіє до емоційної та тілесної творчості, тоді як наука вимагає аналітичності, системності та зосередженості на теоретичних аспектах. Однак саме цей виклик відкриває нові перспективи: науковий підхід дозволяє глибше осмислити хореографічну практику, відкривати нові форми і методики, що збагачують мистецтво.

Досліджують проблеми хореографічного мистецтва здобувачі вищої освіти спеціальності 024 Хореографія під керівництвом к.п.н., завідувачки, доцентки кафедри хореографії та фітнесу Юлії Тараненко в науковому гуртку «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці», члени якого збираються кожного тижня для аналізу мистецьких тенденцій, проведення практичних досліджень, роботи над методичною розробкою та, обов’язково, для написання наукових робіт і підготовки до участі в конференціях.

Так 14 листопада 2024 року усі молодці науковці – гуртківці взяли участь у Першій Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Перспективи розвитку сучасного мистецтва хореографії», яка відбулася на базі кафедри хореографії та художньої культури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у дистанційній формі на платформі ZOOM. Із результатами свого дослідження виступили здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ІІІ курсу 3Х групи Поліна Броваренко і Дар’я Хоролець, які висвітлили питання підготовки студентів-хореографів у закладах вищої освіти, які мають статус тимчасово переміщених. У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти з різних університетів України, в тому числі і Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та ін. У Поліни це був дебютний виступ, але всі хвилювання розвіялися, бо весь науковий гурток підтримував її. Дівчата подали наукові тези до матеріалів конференції. Дуже радіємо за цьогорічний старт участі в наукових конференціях.

Крім того, 15 листопада 2024 року гуртківці відвідали VI відкритий науково-практичний семінар «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика», який проводила наша кафедра хореографії та фітнесу в співпраці з Центром дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої. На семінарі поділилася досвідом педагогічної роботи в ансамблі «Воля» здобувачка першого рівня вищої освіти ІІІ курсу спеціальності 024 Хореографія Христина Омельченко, було цікаво як студентка популяризує український народний танець в Естонії.

Науковий гурток в цьому навчальному році оновив форму ведення журналу про танець, який раніше мав вигляд електронного блогу. Сьогодні зручним у використанні є телефон для подачі різної цікавої інформації, тож молоді креативні науковці відкрили канал Berdyansk Dance Project University в WhatsApp, де активно висвітлюють цікаву інформацію про події в сфері хореографічного мистецтва, пропонують різні вистави, огляд на них та інше.

Для розвитку свого кругозору пропонуємо усім підписатися на канал – журнал про танець.

А також про гурток та його діяльність можна побачити на соціальної сторінці в мережі Instagram

Чекаємо на подальші досягнення креативних молодих науковців-хореографів! Нехай Ваше захоплення дослідницькою діяльністю з кожним днем тільки зростає!

За матеріалами кафедри хореографії та фітнесу


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь