Підготовка дослідників нового покоління: здобувач освітньо-наукового рівня вищої освіти – учасник програми «Invisible University for Ukraine»

Микола Оверченко, здобувач освітньо-наукової програми «Освітні, педагогічні науки» (наукова керівниця – докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки Надія Вєнцева) пройшов відбір і став слухачем Invisible University for Ukraine – освітньої програми Центральноєвропейського університету (CEU) у співпраці з Колегіумом Імре Кертеса Єнського університету. IUFU – це сертифікатна програма, яка пропонує міждисциплінарні курси з гуманітарних і соціальних наук. Головна мета – підготовка дослідників нової генерації, інтеграція їх у міжнародний академічний простір.

Навчання в межах програми заплановане з березня по червень 2025 року та здійснюватиметься в гібридному форматі, що передбачає онлайн-заняття з викладачами світового рівня і можливість короткотермінового візиту до Будапешта для інтенсивного навчання та академічних зустрічей.

Кожен онлайн-міждисциплінарний курс складається з 12 занять (по 100 хвилин), що еквівалентно 4 кредитам ECTS. Окрім тематичних курсів, усім учасникам програми будуть запропоновані кілька трансдисциплінарних інтенсивних щотижневих онлайн-семінарів. Програма не дублює українську систему вищої освіти, а навпаки – доповнює її, допомагаючи здобувачам розвивати критичне мислення, дослідницькі навички та академічну англійську.

Микола Оверченко обрав такі курси: «Migrations and Diversity in Modern East-Central Europe» («Міграція та різноманітність у Східній і Центральній Європі») – аналіз впливу міграційних процесів на суспільство, зокрема освіту переселенців; «Rule of Law Ideals: Legal Reforms in Ukraine amidst War and Peace» («Правові реформи в Україні під час війни та миру») – дослідження змін у правовій системі та ролі громадських організацій в освіті; «Research Methods for the Social Sciences» («Методи досліджень у соціальних науках») – удосконалення навичок аналізу освітніх втрат і оцінки ефективності програм.

Сертифікатна програма має потужну групу забезпечення, до якої входять: Ласло Контлер – професор CEU, виконувач обов’язків ректора Közép-európai Egyetem; Володимир Петрович – професор-дослідник, Інститут сучасної історії (Белград) та Інститут демократії CEU; Йоахім фон Путткамер – професор Єнського університету імені Фрідріха Шиллера, директор Колегіуму Імре Кертеса; Назар Стецик – доцент кафедри теорії та філософії права Львівського національного університету імені Івана Франка; Балаж Тренченьї – професор CEU, директор Інституту передових досліджень CEU, провідний дослідник робочої групи історії Інституту демократії CEU; Рената Уітц – професор в Royal Holloway, Лондонський університет, старший науковий співробітник CEU Democracy Institute; Тетяна Землякова – провідний дослідник робочої групи «Демократія в історії» Інституту демократії CEU.

«Особиста участь у цій сертифікатній програмі мають велике значення для мого професійного розвитку та дослідницької діяльності. Я впевнений, що здобуті знання та навички дозволять мені більш ефективно працювати в академічному середовищі, а також реалізовувати проєкти, пов’язані з освітою в Україні», – зазначив Микола Оверченко.

За матеріалами кафедри педагогіки


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print