Що таке самоідентифікація? Що цей термін означає для нас, українців? Як показати всьому світу звідки ти? Саме ці питання були розкриті на заході, що відбувся 15 травня, в День вишиванки. Спікеркою виступила Харитонова Мирослава – завідуюча довідково-інформаційним відділом бібліотеки БДПУ.
У теплій та затишній атмосфері була представлена література, яка розкривала тему виникнення прикрас. Книги не лише висвітлювали історію походження та створення аксесуарів, а й широко демонстрували національний одяг українців.
Також доповідачка не оминула у своїй розповіді тему весілля, яка так цікава молодим дівчатам. Разом зі слухачами порівняли фото традиційного вбрання наречених Львівщини та Запорізької області у 1960 – 1980-х роках. Дійшли висновку, що мода циклічна, і елементи самобутності та самоідентифікації постають з новою хвилею в сьогоденні.
Кульмінацією виступу стала власна історія захоплення створенням прикрас. Широкому колу слухачів було презентовано невимовно гарні творіння ручної роботи: об’ємні віночки, гердани, іменні браслети. Для присутніх було показано як можна поєднувати традиції з сучасністю, як залишити в собі частинку дому та як можна через прикраси передати хто ти є.
Наприкінці заходу було багато питань та виникли ідеї для подальшої роботи у напрямку самоідентифікації нас, мешканців Запорізької області. Слова, сказані в кінці виступу, викликали у слухачів сльози: «Справжній дім – це земля, де ти народився і виріс, де пройшли твої дитячі роки, де кожен куточок сповнений любові до такої міри, що аж щемить у серці. Це традиції нашого краю, це море, це маленькі морські вулички, це все те, що приходить уві сні, і після того, як прокинувся, стоїть клубок у горлі і не можеш вдихнути…».
Захід вийшов дуже теплим та по-справжньому емоційним. Дякуємо усім, хто приєднався до нього та чекаємо вас на сайті бібліотеки БДПУ.





Мирослава Харитонова, завідуюча довідково-інформаційним відділом бібліотек