Спочатку про нього: Костянтин Падалко – студент 503-ї групи факультету комп`ютерних та енергозберігаючих технологій БДПУ (див. фото). А сама концепція його інтелектуального продукту, який сьогодні проходить різні етапи тестування, зводиться до одного: створення локальної пошукової системи елементів планування розкладу занять на базі БДПУ, програмна реалізація якої набуде форми додатку для операційної системи Android, з яким можна працювати з будь-якого місця, де є доступ до мережі Інтернет, без звернення до розкладів всіх факультетів університету сайту БДПУ. Ця розробка дозволяє спростити студентам доступ до розкладу занять та до пошуку необхідної інформації.
Різноманіття форм доступу до ЄОС (єдиної освітньої системи) забезпечує зручний спосіб взаємодії з системою незалежно від часу доби та місцезнаходження користувача. Певний набір дій, як для викладачів, так і для студентів, може здійснюватися набагато легше й швидше за допомогою, наприклад, мобільного додатку, ніж повноцінного додатку для персонального комп'ютера (ПК). Звичайно, функціональні можливості мобільного додатку відрізняються від програмного забезпечення для ПК, що обумовлено власне призначенням самих мобільних пристроїв. Наприклад, складати розклад занять на смартфоні досить незручна операція, проте переглянути цей розклад, чи знайти в ньому необхідну інформацію за допомогою запиту, незалежно від часу та місця знаходження, легко й доступно.
«Хочеться висловити слова щирої вдячності, – ділиться думками Костянтин, – кандидату педагогічних наук, старшому викладачеві кафедри інформатики та програмної інженерії Ганні Алєксєєвій, завдяки якій стало можливим втілення моїх задумів у життя…».
Переваги своєї розробки Костянтин Падалко формулює так:
- не потрібно зводити систему подання розкладу деканатами факультетів до єдиного формату;
- студенти (а також і викладачі) можуть подивитись розклад та знайти необхідну інформацію в ньому на будь-якому пристрої з Android, маючи доступ до інтернету;
- миттєва синхронізація інформації між БД та додатком у смартфоні (див. ілюстрації).
«Університетське Слово»