Access Ukraine Alumni Summit 2019 … і Бердянськ

Цьогорічна золота осінь була ознаменована безпрецедентним інфоприводом – святкуванням 10-річчя програми Access в Україні під час традиційного Access Ukraine Alumni Summit.

Програма малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholarship Program» є міжнародним проектом, що реалізується у понад 80 країнах світу. В Україні вже десятиліття він успішно впроваджується міжнародною неприбутковою організацією ‘Project Harmony, Inc.Ukraine’ і фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів Америки. Упродовж двох років підлітки 13-15 років мають змогу безкоштовно вивчати англійську мову та країнознавство США, а також розвивати власні лідерські якості соціально активних громадян.

З 2017 року програма Access реалізовується у Бердянському державному педагогічному університеті у співпраці з RELO, Посольством США в Україні та організацією ‘Project Harmony, Inc.Ukraine’. Під керівництвом Access Teachers, доцентів Салюк Б. А., Школи І.В. 24 бердянські школярі успішно завершили програму в 2019 році.

18 і 19 жовтня учасники Berdiansk Access взяли участь у Саміті випускників проекту Access в Україні. Разом з молоддю з 14 міст вони презентували своє місто та діяльність у рамках проекту, обмінювалися досвідом роботи і враженнями від інтенсивів з англійської мови та соціального благодійництва, говорили про плани на майбутнє. Головною темою заходу постало питання протидії булінгу. Ключовим спікером виступив професор-фулбрайтівець Michael S. Cronin, який розкрив сутність основних понять у своїй доповіді “Advocacy and Civic Engagement”. Під час тренінгу з анти-булінгу, який проводила волонтерка Корпусу Миру Kendra Van Beek, студенти обговорювали види і причини булінгу, порівнювали американські й українські закони, а також шляхи та засоби боротьби з цим негативним соціальним явищем.

Бердянська команда Access мала змогу поспілкувалася з організаторами й почесними гостями Саміту – керівником RELO в Україні Timothy Collins, радником з питань преси, освіти і культури David “Mike” Reinert і в.о. заступника голови дипломатичної місії США в Україні Joseph Pennington. Наші студенти показали себе цікавими та експресивними співрозмовниками, які вільно володіють англійською мовою під час дискусій з актуальних проблем молоді, локальних громад і суспільства в цілому, продукуючи нові погляди та шляхи вирішення складних питань.

Висловлюємо щиру вдячність Державному департаменту США, U.S. Embassy Kyiv, RELO в Україні та Project Harmony, Inc.Ukraine за плідну співпрацю з розвитку гуманітарних зв’язків між нашими країнами і неоціненний досвід та можливості, які отримали бердянські випускники «English Access Microscholarship Program».

Зичимо проекту Access процвітання і довголіття!

Богдана Салюк,
доцент кафедри іноземних мов і методики викладання


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print