Академічна доброчесність – пріоритет у наукових пошуках майбутніх учителів початкової школи

Минулий тиждень було присвячено проблемі академічної доброчесності. Куратори академічних груп на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв провели ряд заходів, спрямованих на ознайомлення молоді з цим питанням.

Результати анонімного анкетування студентів свідчать, що лише третина здобувачів вищої освіти знайомі з поняттям “академічна доброчесність”. Менша кількість усвідомлює ступінь особистої відповідальності за плагіат. 96% опитуваних зізналися, що вдавалися до недоброчесних практик під час навчання у школі й університеті.

У ході дискусії (група 11 ПО, куратор – старший викладач кафедри початкової освіти Марина НЕСТЕРЕНКО) було визначено основні причини, через які здобувачі вищої освіти нечесно використовують чужі наукові досягнення. Насамперед, це лінощі, брак часу, бажання отримати хорошу оцінку, надмір інформації та нецікавий предмет пошуку. Крім того, виявили особистісні якості, що становлять академічну доброчесність людини (чесність, відповідальність, повага, справедливість, мужність). За допомогою тренінгових вправ студенти усвідомили конкретні шляхи уникнення плагіату та активно поділилися своїми думками з колегами. Завдяки цьому було створено медійний матеріал із забезпечення плагіату в наукових доробках.

 За матеріалами кафедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print