Актуально! Професійно! Динамічно! Цікаво!

Під таким гаслом другий рік поспіль кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ у співпраці з Центром дитячо-юнацької творчості імені Є. М. Руднєвої провела Обласний семінар-практикум «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика».

Цього року семінар відбувся 16–17 жовтня відповідно до Програми розвитку освіти Запорізької області на 2018–2022 роки, плану роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації на 2020 рік, плану роботи комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради на 2020 рік з метою надання інформаційної та методичної підтримки педагогам-хореографам Запорізької області щодо організації освітнього процесу у дитячих хореографічних колективах закладів загальної середньої та позашкільної освіти, ознайомлення з актуальними проблемами хореографічного навчання через презентацію авторських методик навчання (наказ департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації №02.2-16/736 від 27.08.2020).

У рамках семінару були висвітлені сучасні орієнтири онлайн навчання хореографії в закладах позашкільної освіти, показані зразки застосування різних форм українського фольклору на всіх рівнях навчання, продемонстровані фрагменти уроків класичного танцю на матеріалі творів українських композиторів, розглянуто особливості роботи з сучасними дітьми та їх батьками; проведені майстер-класи з навчання зразкам танців Запорізького краю (регіональний аспект) та соціальним танцям (форма роботи з батьками). Семінар було завершено підведенням підсумків у формі світового кафе за темою «Що треба зробити сьогодні, щоб завтра хореографічне навчання було більш продуктивним (з боку батьків, адміністрації закладів освіти, громадськості тощо) та врученням сертифікатів. Заходи семінару відбулися з дотриманням всіх норм карантинних обмежень.

Досвідом роботи на семінарі ділилися науково-педагогічні працівники (викладачі, концертмейстери) кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ, методична служба та психологи ЦДЮТ, педагогічний склад ансамблю естрадного танцю «МарЛен» ЦДЮТ.

Професійний підхід організаторів до проведення семінару, творча атмосфера, нові знайомства, актуальні питання стали запорукою активного спілкування та обміну досвідом учасників семінару. Значний відсоток учасників семінару представили випускники спеціальності «Хореографія» БДПУ різних років, які працюють на посадах керівників танцювальних колективів та вчителів хореографії. Це говорить про якісне навчання здобувачів освіти, які прагнуть постійного розвитку та підвищення свого професіоналізму, а також про підтримку зв’язків викладачів та випускників.

За матеріалами кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print