Студенти – такий народ, який цікавиться усім. То ж викладач соціально-гуманітарного факультету БДПУ Дмитро Каменський разом із керівництвом факультету (декан – доктор політичних наук, професор Ірина Алєксєєнко) вирішили запросити американського викладача – практикуючого юриста – Стівена Пейта (Stephen Pate).
Центр міжнародних правових досліджень (м. Зальцбург) робить такі обміни практикуючих юристів не тільки в Україні, а й по всій Європі. Дмитро Васильович активно співпрацює з центром. Він познайомився із Стівеном за перепискою, розповів про Бердянський державний педагогічний університет та запросив до нас у гості.
Стівен завітав до нас з Х’юстона (США) на 2 тижні. Програма американського правника налічує 10 презентацій, однак вони адаптовані під 2-3 курси, то ж Стівен проведе не менше 20 лекцій у БДПУ. Питання будуть розглядатися різні, наприклад, правова система США, Конституція США. Також однією з тем лекцій є: « Як стати успішним юристом?». Стівен розмірковує: « По-перше, треба добре вчитися; по-друге, треба бути комунікабельним (знайомитися із юристами з інших міст та країн, вступати до спілок, як наприклад, Американська асоціація юристів); по-третє, у нашій професії все пов’язано з репутацією. Тож треба всіма своїми зусиллями заробити гарні відгуки».
На запитання «чи відрізняються українські студенти від американських?», Стівен відповів: «Відрізняються хіба що тільки віком. В Америці треба спочатку закінчити коледж з будь-якої професії, та отримати диплом бакалавра, а потім вже вступати до юридичної школи, і провчитись ще 3 роки. Що є спільним, то це студентські інтереси та навички».
Стівен сподівається, що студентам сподобаються його лекції, вони дізнаються багато цікавого, що знадобиться їм під час роботи за спеціальністю.
Завітавши до Києва, американський оратор був у захваті від Оперного театру, Золотих воріт, Софіївського Собору і Києво-Печерської Лаври. Стівену Пейту дуже сподобався Бердянськ також. Він урочисто дав обіцянку, що зробить світлину із пам’ятником «Бичку-годувальнику» та відвідає музей імені І. І. Бродського. Взагалі він дуже тепло відізвався про українців, сказавши що ми дуже дружелюбні. Тож пообіцяв приїхати ще!
Дар’я Калюжна,
кореспондент «Університетського Слова»
Світлини автора