БДПУ в міжнародному проекті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті»

Впродовж 2017-2018 років наш університет брав участь у проекті «Прогресивне управління університетом», базою якого став Університет імені Масарика (Брно, Чехія). Представники БДПУ Ольга Гуренко, Ігор Лиман і Юлія Королевська взяли участь у заходах цього проекту в Чехії.

Як розгортання тієї співпраці навесні цього року Бердянський державний педагогічний університет був відібраний для участі в проекті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті», який реалізується у період з травня 2019 року до грудня 2021 року. Проект реалізує Університет імені Масарика за підтримки Чеської агенції розвитку.

Проект «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті» спрямований на посилення можливостей працівників середнього менеджменту та викладачів українських університетів, що готують майбутніх вчителів.

Загалом до проекту увійшли 20 українських університетів, які, згідно з формулюванням грантової заявки, «відіграють важливу роль у розвитку української освіти на регіональному та загальнодержавному рівні».

Теми, навколо яких організується реалізація проекту:

  • підготовка педагога у ХХІ столітті;
  • підтримка молодих науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності;
  • внутрішня оцінка закладів вищої освіти;
  • інтернаціоналізація університетів та підготовка і участь у міжнародних проектах;
  • актуальні інтереси учасників проекту.

17-23 листопада 2019 р. в Університет імені Масарика відбулась перша зустріч цього проекту. Поміж інших, були прочитані лекції «Актуальні теми в університетському середовищі у контексті індикаторів якості освіти», «Інтернаціоналізація як найбільший виклик для університетів», «Зміни у школі у ХХІ столітті», «Дослідження у школі, дослідницькі проекти, які спрямовані на інклюзію в школі, створення та реалізація», «Технології в освіті та педагогічній діяльності», «Мобільність студентів, проекти «Erasmus+ K3»», «Метод дорадчого кола: виклики та перепони в роботі викладача університету в Україні», «Стратегічне планування та головні виклики для педагогічних факультетів в Чехії», «Як навчити вчителя?…», «Проектна діяльність як частина навчання педагогів». Лектори – Ленка Гулова, Радім Шіп, Деніса Денглерова, Маркета Седлакова, Їржі Нємец, Мартіна Куровскі, Міхал Черни, Зденєк Янік, Франтішек Трапл.

Крім того, представники 20 українських університетів взяли участь у конференції «Енвайронментальні виміри педагогічних професій». Відбулась зустріч із експерткою із Лісабонського університету (Португалія) Евою Марією Мірандою Перес.

У 2020 році передбачається конференція докторантів (аспірантів), у якій візьмуть участь представники як України, так і Чехії. Конференція включатиме також освітню програму, спрямовану на знайомство з можливостями для молодих науковців.

Крім того, буде оголошено конкурс міжнародних докторантських (аспірантських) мініпроектів, які у рамках проекту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті» можуть отримати мінігрант для публікації спільної статті.

Впродовж проекту в Україні відбудеться два круглі столи щодо результатів проекту.

 

Ігор ЛИМАН,
координатор міжнародної діяльності БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print