Наш переможець – Григорій Сковорода

У середу, 27 листопада, дві команди студентів-філологів змагалися за звання кращих сковородинознавців. Команди кинули виклик у рамках конкурсу «Світ ловив мене, та не спіймав», який організувала Ольга Новик, професорка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства.

Учасники змагання продемонстрували свої знання біографії та творчого шляху відомого українського поета, філософа та боголюба Григорія Сковороди. Питання бліцтурніру, адресовані командам, актуалізували знання, отримані на парах з історії української літератури, конкурс ораторського мистецтва уможливив демонстрацію риторичних вмінь студентів, осучаснив афоризми мислителя.

Конкурсанти перевтілювалися в сценічні образи головних героїв таких байок, як «Сова і Дрізд» та «Вітер і Філософ», а їх уболівальники читали вірші та цитували афоризми майстра. Показово, що творчість письменника в інтерпретації студентів постала сучасною і актуальною.

Під час конкурсу лунали записи пісень на вірші Григорія Сковороди, фрагменти театральних вистав.

Команди першого та другого курсів упродовж всього конкурсу йшли нога в ногу, не бажаючи поступатися перемогою, тож судді вирішили, що справедливо віддати перше місце самому Григорію Сковороді, адже ніхто про нього не знає більше, ніж він сам. Члени журі доцентки Марина Богданова та Валентина Школа відзначили гарні знання студентів, артистизм і креативність другокурсників, зібраність першокурсників. За гідну ж боротьбу учасники та їх уболівальники отримали Почесні грамоти, солодкі призи, та, звісно, похвалу від викладачів. Завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, професорка Ольга Харлан, яка разом з іншими викладачами підтримувала учасників команд, побажала здобувачам вищої освіти ніколи не переставати цікавитися життям нашого великого українця, брати участь у заходах факультету і самим організовувати літературні конкурси.

По завершенні неймовірно цікавого та напруженого конкурсу, усі учасники та гості заходу з радістю позували перед об’єктивом фотокамери, аби закарбувати час, проведений цікаво, весело і з користю.

 

Сергій СІНЧА
Світлини: Світлана ЛИТОВЧЕНКО


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print