Безбар’єрний освітній простір

Сучасні соціально-політичні виклики, з якими стикнулася наша країна, зумовили найбільшу світову міграційну кризу, в результаті якої українці – вимушені мігранти зіткнулися з безліччю бар’єрів, зокрема з бар’єрами в освіті. Група викладачів факультетів ФСК, ФКСЗЛ БДПУ зацікавилася досвідом ЄС щодо створення безбар’єрного освітнього середовища і провела опитування.

Були опитані люди віком від 18 до 60 років, з них 70% – від 18 до 30 років, 35% з яких отримали тимчасовий прихисток в країнах ЄС. Респонденти повідомили, що стикаються з бар’єрами, зокрема освітніми. Також, вказали, що мають бар’єри: інформаційний, мовний, фінансовий, медичний, психологічний, працевлаштування тощо. Опитані вказали, що потребують конкретних рекомендацій щодо подолання бар’єрів (67%) і хочуть  більш детально вивчати досвід ЄС у створенні безбар’єрного освітнього середовища.

Отже, безбар’єрний доступ українцям – вимушеним мігрантам до освітнього середовища є важливим складником загального підходу до розвитку та імплементації державної політики щодо забезпечення безперешкодного доступу населення до різних сфер життєдіяльності.

За матеріалами

Бердянського державного педагогічного університету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print