БЕЗПЕЧНА РОБОТА – ВАЖЛИВА ТУРБОТА

28 квітняВсесвітній день охорони праці

З ініціативи Міжнародної організації праці, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці, в тому числі й Україна. Мета заходу – привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя та здоров’я працівників та культури охорони праці в Україні. Девіз Всесвітнього дня охорони праці в 2013 році за рекомендацією Міжнародної організації праці – запобігання професійним захворюванням; заходи, спрямовані на популяризацію безпечних та нешкідливих умов праці, участь держави та громадян у формуванні здорового сучасного виробничого середовища.

Серед заходів з підготовки та проведення у 2013 році Дня охорони праці Держгірпромнагляд України оголосив про старт Всеукраїнського конкурсу на «Кращий слоган з охорони праці» серед студентів професійно-технічних і вищих навчальних закладів.

Першочерговою метою проведення цього конкурсу є формування у студентів відповідального ставлення до власного життя і здоров'ю під час виконання майбутніх трудових обов'язків. Завдання конкурсу – вибрати найкращі салогани, присвячені питанню охорони праці та забезпечити умови розвитку та реалізації творчих здібностей талановитої молоді.

Придумані слогани будуть використовуватися для підвищення культури охорони праці та пропаганди безпечної роботи в Україні. У заході можуть взяти участь студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які з 15 квітня по 15 травня 2013 представлять на електронну адресу свого територіального управління Держгірпромнагляду заявку на участь у конкурсі та вигаданий слоган.

Підбивати підсумки будуть на конференції «Молодь за безпечну працю».

У нашому університеті з нагоди Всесвітнього Дня охорони праці був проведений комплекс заходів, серед яких можна відзначити такі: захід щодо ознайомлення викладачів та студентів з Всесвітнім днем охорони праці за темою «Запобігання професійних захворювань (26 квітня); університетський конкурс агітаційних плакатів до Всесвітнього дня охорони праці. Найкращим агітаційним плакатом визнано плакат студентів ІФМТО. Організовано: участь студентів університету у Всеукраїнському конкурсі «Кращий салоган з охорони праці»; в кабінеті охорони праці – виставку з історії проведення Всесвітнього дня охорони праці.

В організації та проведенні заходів активну участь взяли: профспілковий комітет, кафедра методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні (завідувач проф. Наталя Сосницька) Інституту фізико-математичної та технологічної освіти, провідний фахівець з виховної роботи БДПУ Анетта Омельченко та громадський інспектор з охорони праці профкому Алла Волошина.

Віталій Лола,

голова комітету профспілки БДПУ

Світлини з архіву «УС» та профкому


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print