ВШАНУВАЛИ «КОЛУМБА ЗАМОСКВОРІЧЧЯ»

З 15 по 19 квітня в Інституті філології та соціальних комунікацій БДПУ проходив тиждень, присвячений 190-й річниці від дня народження відомого російського драматурга Олександра Миколайовича Островського.

Тиждень розпочався переглядом та обговоренням біографічного фільму про життя і творчість О. Островського «Мій дім театр» російського режисера Бориса Єрмолаєва. З привітальним словом та побажаннями плідної роботи до викладачів і студентів звернулися директор Інституту філології та соціальних комунікацій, доктор філологічних наук, професор О. Д. Харлан і заступник завідувача кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури кандидат філологічних наук, доцент І. Е. Співак.

Свої знання й літературну ерудицію продемонстрували студентки В. Подолянчук та Г. Забержевська (62б група), які взяли участь у літературній вікторині за творчістю драматурга. Магістранти 62б групи показали й свої художні здібності, взявши участь у конкурсі стіннівок «Життя і творчий шлях О. Островського».

Здійснити віртуальну подорож до родового маєтку О. Островського музею «Щеликово» – допоміг студентам Р. І. Костромицький, кандидат філологічних наук, доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури.

У рамках літературного тижня було проведено наукові читання «О. М. Островський: погляд із ХХІ століття». З доповідями виступили студенти й викладачі Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, вчителі та учні гімназії №3 «Сузір’я». Для обговорення було запропоновано такі питання:

  • Художній світ творів О. М. Островського;
  • Творчість О. М. Островського в контексті російського і світового літературного процесу;
  • Рецепція творчості О. М. Островського в сучасному літературознавстві;
  • О. М. Островський на російській і світовій театральній та музичній сцені;
  • Актуальні питання вивчення біографії О. М. Островського у виші та загальноосвітній школі;
  • Театр О. М. Островського як неповторний культурний феномен;
  • Екранізація творчого доробку О. М. Островського.

Цікавою була доповідь учениці 11 класу гімназії №3 «Сузір’я» Уляни Івко «Екранізація творів О. Островського» (керівник – старший учитель В. І. Полященко). Завершився захід активною дискусією про актуальність творчого доробку О. Островського у ХХІ столітті.

Урочистим завершенням тижня стала лекція-концерт «Пьеса А.Островского «Снегурочка» – «весенняя сказка» с грустным финалом», організована І.Е. Співак, кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури ІФСК, й О. Д. Бузовою, кандидатом педагогічних наук, доцентом кафедри мистецьких дисциплін та методики їх навчання Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

У концерті прозвучали монолог Весни у виконанні Дар'ї Калюжної, студентки 14 групи Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ, фрагменти з опери М. Римського-Корсакова «Снігуронька» (виконавець – учитель музичної школи Віра Петкевич); арію «Снігуроньки» виконала учасниця капели «Промінь» Наталя Блиннохватова. Цікавими були розповіді ведучих – Андрія Дубовика та Ольги Кумалагової (студенти 22 групи ІФСК) – про історію написання п'єси О. Островського, її музичне втілення М. Римським-Корсаковим та декорації В. Васнецова до опери «Снігуронька» (презентацію підготувала К. Мельникова, магістрантка 62б групи ІФСК).

Емоційним став фінал заходу: глядачам був запропонований фрагмент фільму за однойменним твором О. Островського (реж. П. Кадочников). Яскраві костюми, казкова історія, романтично-піднесена атмосфера, щирі почуття героїв не залишили глядачів байдужими. Так у слові, музиці й кіно «ожила» Снігуронька. Тож дякуємо за це російському драматургові О. Островському та всім учасникам літературного тижня.

Ірина Співак,

кандидат філологічних наук, доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури,

Роман Костромицький, кандидат філологічних наук , доцент кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури

Фото Романа Костромицького


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print