Минулої п`ятниці, 25 листопада, в БДПУ відбувся 7-й Регіональний конкурс обдарованої молоді в галузі вокального та інструментального мистецтва «Азовський зорепад», організований кафедрою музичного виховання (зав. кафедри – к. пед. Н., доцент Дубінець І. В.) за підтримки факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (декан – д. пед. н., професор Коваль Л. В.). Мета конкурсу – виявлення обдарованої молоді в галузі вокального та інструментального мистецтва, розкриття творчої індивідуальності та виконавської майстерності учасників; професійна спрямованість молоді щодо майбутньої професії педагога-музиканта.
Після відбіркового туру (19 листопада) до участі у фіналі було допущено 13 учасників у номінації «Вокальне мистецтво» та 5 учасників у номінації «Інструментальне мистецтво». Це – учні 10-х та 11-х класів загальноосвітніх шкіл Бердянська, Бердянського району та інших районів Запорізької області. Усі вони мріють стати професійними педагогами-музикантами та вступити наступного року до нашого вишу на спеціальність «Музичне мистецтво». Серед учасників конкурсу були й вокалісти-початківці, і вже досвідчені музиканти – дипломанти та лауреати багатьох всеукраїнських та міжнародних фестивалів і конкурсів. Але поєднувало усіх конкурсантів любов до музики та велике бажання перемогти й у недалекому майбутньому стати студентами нашого університету.
За результатами запеклого змагання журі визначило лауреатів конкурсу. Ними стали: Дядюн Валерія (диплом лауреата ІІІ ступеня), Кисельова Ірина (диплом лауреата ІІІ ступеня), Сорокотяга Катерина (диплом лауреата ІІ ступеня), Кікоть Максим (диплом лауреата ІІ ступеня), Ткачук Карина (диплом лауреата І ступеня), Тількі Катерина (диплом лауреата І ступеня), Шевченко Тетяна (диплом лауреата І ступеня), Кальцев Ігор (диплом лауреата І ступеня), Чередниченко Анастасія (диплом лауреата І ступеня). У номінації «Інструментальне мистецтво» переможцями стали Грипась Валентин (диплом лауреата ІІІ ступеня) та Чупрій Катерина (диплом лауреата ІІ ступеня), Вакасова Карина (диплом лауреата І ступеня), Любенчук Микита (диплом лауреата І ступеня).
Конкурс, що став вже традиційним, довів свою значимість та ефективність, як нова форма профорієнтаційної роботи, що започаткувала кафедра музичного виховання. Будучи масовим заходом, конкурс одночасно збирає велику кількість учнів, які вирішили пов’язати своє життя з музичним мистецтвом та професією педагога-музиканта. А викладачі мають можливість заздалегідь познайомитися з майбутніми абітурієнтами, оцінити рівень їх музичних здібностей та допомогти професійними консультаціями щодо складання вступного творчого конкурсу.
Бажаємо нашим майбутнім абітурієнтам творчої наснаги та успішного складання зовнішнього незалежного тестування, а двері Факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв завжди відкриті для тих, кому не байдужі мистецтво та творчість.
Вікторія Григор’єва,
к. пед. н., доцент кафедри
музичного виховання БДПУ
Світлини з архіву кафедри