Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.
Традиційно цей день відзначається і у Бердянському державному педагогічному університеті. Кафедра методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні (завідувач – професор Наталя Сосницька) та профспілковий комітет (голова – доцент Віталій Лола) виступили організаторами заходів до Дня охорони праці. У рамках події було проведено акцію щодо привернення уваги працюючих та студентів до питання профілактики культури праці. Викладачі кафедри провели тематичні лекції. Крім того, було проведено конкурс плакатів «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці». Серед членів експертної комісії конкурсу – ректор БДПУ, професор Вікторія Зарва, голова профспілки БДПУ Віталій Лола, провідний фахівець з виховної роботи Анетта Омельченко, інженер з охорони праці та БЖД БДПУ Марія Божко, доценти кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні Яна Сичікова, Ірина Москвіна, представники міського відділу з охорони праці. У своїх роботах студенти намагалися висвітлити гострі питання культури охорони праці та профілактики виробничого травматизму.
Характерною особливістю сучасного виробництва в Україні є наявність шкідливих і небезпечних умов праці. Окрім того, ситуація, що склалася в країні, за короткий час може призвести до реального дефіциту трудових ресурсів.
Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес, і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.
Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет.
Як наголосила завідувач кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні професор Наталя Сосницька: «Необхідності пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерті людини. Тому в суспільстві має зростати усвідомлення того, що співпраця та діалог між усіма учасниками з питань охорони праці є пріоритетними, адже поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають здоров’я працівників і підвищують продуктивність праці та якість продукції, забезпечуючи тим самим конкурентоздатність виробництва, інвестиційну привабливість держави в цілому».
Експертна комісія визначила переможців конкурсу за різноманітними критеріями: інформативність, актуальність, ергономічність, дизайн тощо.
Переможцями конкурсу стали: 1 місце – студент факультету ФМТО 32-ї групи Сергій Ковачов, 2 місце – 401-а група факультету КЕТ, 3 місце – 22-а група факультету ФМТО. Студенти були нагороджені грамотами ректора БДПУ та солодкими призами від профспілкового комітету.
Яна Сичікова,
заступник декана ФФМТО
з соціально-виховної роботи
Фото з архіву факультету