Щороку, в четверту суботу листопада, Україна згадує одну з найтрагічніших сторінок своєї історії – Голодомор 1932–1933 років. Ця скорботна дата об’єднує нас у вшануванні мільйонів загиблих і спонукає зберігати історичну пам’ять.
Здобувачі вищої освіти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв разом із викладачами долучилися до заходів, спрямованих на глибше розуміння цих подій та усвідомлення їх значення для сучасної України.
Студенти 11ПО групи (кураторка – асистентка кафедри педагогіки Карина Коваль) мали змогу зануритися в історичний екскурс, дізнавшись про причини, перебіг та наслідки цієї трагедії. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять мільйонів жертв, а також обговорили значення загальнонаціональної акції «Свічка пам’яті», яка щороку об’єднує українців у спільній скорботі.
Здобувачі вищої освіти 12П групи разом із кураторкою асистенткою кафедри початкової освіти Тетяною Фатьяновою на виховній годині «Голодомор: пам’ять заради майбутнього» мали можливість детально поговорити про події 1932–1933 років, які назавжди змінили історію України. Майбутні психологи мали можливість висловити свою думку щодо того, чому важливо зберігати історичну пам’ять, а також як запобігти подібним трагедіям у майбутньому.
Студенти с13ПО та 31ПО груп разом з кураторкою кандидаткою педагогічних наук, доценткою кафедри початкової освіти Мариною Нестеренко проводили паралелі між Голодомором 1932-1933 років і сучасними подіями в історії України, обговорювали, яким чином вдалося зберегти пам’ять про винищених українців в умовах тотальної цензури та контролю.
Здобувачі вищої освіти 21ПО групи (кураторка – старша викладачка кафедри початкової освіти Тетяна Мухіна) долучилися до виховного онлайн-заходу «Голодомор 1932–1933. Пам’ятаємо!». Учасники переглянули документальні відеофрагменти, обговорювали емоційно насичені історії жертв голоду, висловлювали власні думки й запалили свічки пам’яті.
У 41ПО групі здобувачі разом з кураторкою кандидаткою педагогічних наук, доценткою кафедри початкової освіти Ладою Чемоніною переглянули документальний фільм про Голодомор. Після цього вони обговорювали причини та наслідки трагедії, порівнювали історичні події 1930-х років із сучасними викликами України, роблячи висновки про роль пам’яті у формуванні національної стійкості.
Студенти м11ПО групи (кураторка – кандидатка педагогічних наук, доцентка Крістіна Петрик) на виховній годині з’ясовували значення подій Голодомору для формування національної свідомості сучасних українців. Переглянувши документальні матеріали, які висвітлюють масштаби трагедії, магістранти висловили свої думки щодо необхідності збереження пам’яті про мільйони невинних жертв. Особливу увагу було приділено важливості єднання українського народу навколо спільної історичної спадщини.
Усі ці заходи об’єднували не лише глибокі розмови та історичні факти, але й потужні емоції, які закликали кожного пам’ятати про біль минулого. Важливо усвідомлювати, що пам’ять про Голодомор – це не лише наша спільна історія, а й фундамент для побудови мирного майбутнього.
🕯️ У суботу, 23 листопада, о 16:00 запалимо свічки пам’яті за мільйонами невинних жертв.
Пам’ятаємо… Єднаємося! Будуємо майбутнє разом!
#БДПУ #ФППОМ #ДеньПам’ятіЖертвГолодомору #Голодомор #Пам’ятаємо #ІсторичнаПам’ять