Для людей та про людей: відзначення Всесвітнього дня соціальної роботи

Щорічно третього вівторка березня відзначається Всесвітній день соціальної роботи (World Social Work Day) – професійне свято,  започатковане Міжнародною асоціацією шкіл соціальної роботи спільно з Міжнародною федерацією соціальних працівників у 1983 році. Цей день спрямований на підвищення обізнаності суспільства щодо ролі соціальних працівників у розбудові справедливого суспільства, привернення уваги до проблем соціальної незахищеності, а також на підтримку професіоналів, які щоденно сприяють змінам у житті людей.

У 2025 році святкування припало на 18 березня і проходило під гаслом “Strengthening Intergenerational Solidarity for Enduring Wellbeing”, у перекладі – “Зміцнення солідарності поколінь для тривалого добробуту”. Ця тема підкреслює важливість єднання різних поколінь задля створення суспільства, де кожен відчуває підтримку та має рівні можливості для розвитку.

У межах святкування кафедрою соціальної роботи та інклюзивної освіти було організовано серію тематичних заходів, що символізували єдність поколінь соціальних працівників. До ініціатив долучилися як здобувачі спеціальності 231 Соціальна робота, так і випускники-практики, які сьогодні є успішними  фахівцями у сфері соціальної роботи.

Контент-проєкт “SOCIAL WORK: погляд зсередини. Професійні інсайти” (20-28 березня) (модераторка – ст. викл. Наталія Мацейко) передбачав собою створення серії публікацій, де здобувачі та випускники спеціальності, фахівці-практики у галузі соціальної роботи ділилися власними роздумами, спостереженнями, інсайтами щодо професійного призначення, місця соціальної роботи в їхньому житті, значущості соціальної роботи для  суспільства, професійних викликів, пошуку джерел натхнення та мотивації. Висловлювання учасників проєкту вкотре стали свідченням того, що соціальна робота – це не лише професія, а справжнє покликання.

Підтримайте їх вподобайками та теплими словами підтримки у коментарях на сторінці кафедри у мережі Facebook. Ваша підтримка надважлива та надцінна.

Професійний MEETUP “Діалог поколінь: PRO досвід, мотивацію, та можливості розвитку у соціальній сфері” (24 березня) (модераторка – ст. викл. Наталія Мацейко) дозволив об’єднати у теплій, невимушеній атмосфері здобувачів та випускників спеціальності для обміну досвідом, думками щодо перспектив розвитку соціальної роботи як галузі професійної діяльності. У ролі спікерів виступили фахівці-практики з багаторічним досвідом діяльності, які представили різні вектори професійного розвитку фахівця соціальної сфери – громадський та гуманітарний, державний сектори, освітню галузь. Серед запрошених гостей:

  • Людмила Костецька – випускниця спеціальності 231 Соціальна робота 2024 р.; керівниця організації ГО “Час справ”, ГО “Координаційний центр немедичного розвантаження та немедичної соціально-психологічної реабілітації “RELAXHUB “HELP’er”; співзасновниця, заступниця керівника організації ГО “Ветеран Хаб “Позивний Україна”; керівниця регіонального підрозділу ГО “Міжнародна асоціація психологів та тренерів-експертів” у Дніпропетровській області; секретарка постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та у справах ветеранів (2020-2023 рр.); психологиня, консультантка з біосугестивної терапії, арттерапевтка, МАК-коуч, тренерка з неформальної освіти;
  • Катерина Дибко – випускниця спеціальності 231 Соціальна робота 2019 р., психологиня мобільної бригади МБО “СОС Дитячі містечка” (м. Полтава); розробниця авторської програми підтримки матерів і дружин, які втратили дітей/чоловіків під час воєнних дій в Україні;
  • Катерина Гапоненко – випускниця спеціальності 231 Соціальна робота 2023 р.; провідна фахівчиня із соціальної роботи КНП “Бучанський центр соціальних послуг та психологічної допомоги” Бучанської міської ради;
  • Тетяна Савченко – випускниця спеціальності 231 Соціальна робота 2020 р.; педагог соціальний Синельниківського ліцею № 5 Синельниківської міської ради Дніпропетровської області; фахівчиня ІІ кваліфікаційної категорії; кейс-менеджерка проєкту “Соціальні ініціативи для сімей з дітьми на рівні громад Дніпропетровської області (ГО “Дніпровська ліга соціальних працівників”, ЮНІСЕФ).

Зустріч стала джерелом натхнення та мотивації до професійного розвитку як для майбутніх фахівців, так і для викладачів кафедри – у контексті глибокого усвідомлення цінності власної праці у формуванні нового покоління професіоналів.

Фінальним акордом святкування стало проведення дружньої зустрічі “Люди, які роблять світ кращим” (26 березня) (модераторка – ас. Алла Мельничук, керівниця “Школи лідерства”), в межах якої здобувачі молодших та старших курсів отримали можливість познайомитися та краще пізнати одне одного, повправлятися у розв’язанні ребусів з професійної тематики, складанні спільної авторської казки і найважливіше – щиро посміхнутися, адже атмосфера зустрічі була сповнена невимушеності, легкості, світлого гумору. Звучали побажання, теплі слова підтримки та вдячності від здобувачів та викладачів, що додало взаємодії особливих сенсів і наповнення.

Варто відмітити роботу здобувачів бакалаврату, учасників “Школи лідерства”, які активно долучилися до втілення ідеї проведення активності у життя під керівництвом ас. Алли Мельничук, серед яких: Інна П’ятак (1 курс), Тетяна Бурлєй (2 курс), Анастасія Кір’янова та Ірина Кочеткова (3 курс), Ольга Самброс та Світлана Дацюк (4 курс).

Всесвітній день соціальної роботи – це не лише можливість відзначити важливість праці фахівців соціальної сфери, а й нагадування про те, що кожен з нас може зробити свій внесок у зміцнення солідарності та підтримки у суспільстві. Нехай цей день стане ще одним кроком до формування сильного, справедливого суспільства, де панують людяність, взаємодопомога і рівні можливості для всіх!

Шановні здобувачі та випускники, бажаємо Вам невичерпної енергії, оптимізму, наснаги та витримки! Нехай Ваш життєвий та професійний шлях буде сповнений можливостей, розвитку, нових звершень та перемог!

У кожному з Вас — сила змінювати світ. І ми щиро віримо, шо у Вас це вийде! Дякуємо, що обрали цей шлях! Ви наша гордість та натхнення!


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print