З ініціативи кафедри психології та в рамках співпраці з Бердянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 15 лютого 2016 року на базі Бердянського державного педагогічного університету пройшов тренінг-семінар «Надання першої психологічної допомоги жертвам насилля».
До студентів-психологів Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв завітала мобільна бригада по наданню швидкої допомоги жертвам насилля, яка працює в рамках Проекту Фонду Народонаселення ООН «Посилення гуманітарної відповіді на потреби найбільш вразливих категорій жінок та дівчат-підлітків в умовах збройного конфлікту на сході України: зміцнення міжвідомчої системи попередження та подолання ґендерно-обумовленого насильства та забезпечення доступу до послуг з охорони репродуктивного здоров’я». Проект реалізується в 5 східних регіонах України: Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Луганська області. В зазначених регіонах діють мобільні бригади (на зразок мобільних консультаційних пунктів), до складу яких входять соціальний працівник та 2 психологи, які надають соціально-психологічні послуги особам, які опинились у складних життєвих обставинах через насильство, особливо з числа внутрішньо-переміщених осіб.
Одна з таких мобільних бригад працює на базі Бердянського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді на чолі з керівником центру, психологом Світланою Пейчевою. Фахівці мобільної групи (випускники нашого університету) практичний психолог Ольга Малихіна та соціальний працівник Наталя Михайленко надали студентам інформацію про актуальність проблеми, види насилля, особливості домашнього насилля, ознаки насильства та його форми (див. світлини). В підгрупах студенти обговорювали та презентували портрети потенційного кривдника та жертви. Жваве обговорення викликав перегляд соціальних роликів з означеної тематики. Майбутні психологи разом з фахівцями ознайомилися з особливостями побудови процесу взаємодії та спілкування із жінками жертвами насильства, враховуючи їх психологічні особливості, та з специфікою екстреної психологічної допомоги особі, яка постраждала від насильства в сім’ї. Всі учасники тренінгу-семінару отримали інформаційні буклети від наших гостей: «Насильство – це сміття, яке треба виносити з дому», «Молодим людям для власного захисту», «Допомога людині, яка перебуває в стані шоку, стресу чи травми».
Ми щиро вдячні фахівцям мобільної бригади за їх практичний досвід та отримані знання.
Ольга Фролова,
доцент кафедри психології
Інституту психолого-педагогічної
освіти та мистецтв
Світлини з архіву кафедри