Другий день кінофестивалю

У Бердянському державному педагогічному університеті триває Міжнародний кінофестиваль Docudays. І другого жовтня представники організації завітали до четвертого корпусу БДПУ на кафедру соціальних комунікацій.

Журналістам представили фільм «Окупований кінотеатр» режисерки Сєнки Домановіч, в якому показано, як відбувалась масова приватизація комунальних кінотеатрів у Сербії та як після цього виникла хвиля невдоволення серед волонтерів. Знайшлися такі, які не могли мовчати. Вони об’єдналися та почали шукати вихід.

У картині паралельно розвивається дві сюжетні лінії: виступи небайдужих проти тотального продажу кінотеатрів та протестний рух із середини. На прикладі сербських активістів, які боролися за кінотеатр «Звєзда» в Белграді, показано процес вигорання людей. Спочатку були усі активні, енергійні, проте в процесі вони виснажились, почали часто сваритись і всі їх зусилля не отримали бажаного результату.

Те саме ми можемо спостерігати і в нашому місті Бердянську. Колись ми могли похизуватись приблизно десятком кінотеатрів, з яких тепер залишився один.

У рамках кінофестивалю організатори пропонують усім охочим взяти участь у конкурсі на кращий журналістський матеріал про кінофестиваль або права людини. Та нагадуємо, що в суботу на першому пляжі о 18 годині відбудеться ще один показ фільму «Чистильники».

 

Тетяна Волканова, студентка 2Ж

Cвітлини Дар’ї Демченко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print