Подих історії

Важлива роль у формуванні духовної особистості належить краєзнавству. Саме тому відвідування краєзнавчих музеїв є невід’ємною складовою освітнього процесу факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Бердянськ – унікальне місто: його можна невтомно відкривати для себе заново, отримуючи нові враження та збагачуючи свої знання про минуле. Минуле, що досі присутнє на вулицях, якими ми крокуємо, геть про це не замислюючись.

Так, 2 жовтня 2019 року студенти І курсу спеціальності «Дошкільна освіта» (102 група) під керівництвом куратора, старшого викладача кафедри дошкільної освіти Юлії Семеняко відвідали Музей історії міста Бердянська.

Змістовна екскурсія дала можливість поринути відразу на декілька пластів історії. З експозиції музею студенти дізналися про три періоди розвитку міста: дорадянський, радянський та роки незалежності України. Особливу увагу відвідувачів привернула діорама «Бердянськ в минулому». У ній відтворено образ міста кінця 19 століття і Петропавлівської церкви, яка стояла на території нинішнього автовокзалу.

Екскурсовод цікаво розповіла про міста-побратими Бердянська та колекції самоварів і прасок кінця ХІХ – поч. ХХ століть. Майбутніх педагогів ознайомили з восковими фігурами двох найвидатніших жителів міста –бактеріолога, випускника Бердянської гімназії Володимира Хавкіна і літописця Василя Крижанівського. Без уваги першокурсників не залишили постать одного з засновників Бердянська – князя, генерал-губернатора М. Воронцова.

Також молодь мала змогу дізнатись про побут людей у нашому краї, яким було їх помешкання та предмети вжитку. У залах були представлені унікальні документи з історії міста, рідкісні фотографії, речі.

Щоб відобразити дух сучасного Бердянська першокурсників ознайомили з експозицією, де зібрана основна інформація про міських голів та їх внесок у розвиток культури та благоустрою Бердянська. Цікавою була інформація про людей, які прославляють місто в усьому світі.

Студенти висловили вдячність фахівцям закладу за змістову екскурсію. Для себе вони почерпнули багато нових знань та отримали натхнення продовжувати Екскурсія стала захоплюючою подорожжю в минуле й сприяла адаптації першокурсників до нового, але вже рідного міста.

Коли на твої очах оживає історія – це неповторний та цікавий досвід, який хочеться обов’язково повторити. Тож, і далі продовжуватимемо відкривати для себе таємниці Бердянська!

Юлія Семеняко, канд. пед.наук,
ст. викладач кафедри дошкільної освіти 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print