Дистанційне навчання на спеціальності «Хореографія» можливе! Головне – самоорганізація!

З моменту оголошення карантину в Бердянському державному педагогічному університеті викладачі спеціальності «Хореографія» почали засвоювати нові інформаційні можливості та проводити пари зі здобувачами І і ІІ рівня вищої освіти, продовжувати роботу із науковими гуртками, займатися методичною роботою тощо.

Навчальний процес на практичній спеціальності дуже важко проводити дистанційно, особливо це стосується дисциплін, де здобувача освіти треба поставити до опори, виправити одразу помилки, пояснити матеріал та засвоїти практично, технічно, методично. Домашні умови також унеможливлюють роботу з простором, підлогою в сучасному танці, роботу в контактній імпровізації та ін.  Але все одно викладачі змогли й дистанційно танцювати зі студентами!

Завдяки підтримки навчання Moodle в БДПУ кожен викладач зі студентами онлайн передивляється лекційний матеріал, плани практичних занять, завдання самостійної роботи, відеоматеріали та інше. Усі викладачі спеціальності «Хореографія» працюють зі здобувачами у цій системі. Це зручно, особливо в умовах дистанційного навчання. Для хореографів також використовується на базі платформи Moodle онлайн чати та форуми для обговорення тем.

Також, викладачами застосовується спільний зв’язок у Viber, у кожного є групи за дисциплінами. Так, доцент Марина ПОГРЕБНЯК, Тетяна СЕРДЮК, викладачі Тетяна ФУРМАНОВА, Руслан ПАВЛЕНКО та ін. теоретичні теми обговорюють та вирішують за допомогою цього зв’язку.

Окрім цього, ст. викладач Олена ЄМЕЛЬЯНОВА першою спробувала проводити пари з І курсом у режимі відео конференцій у програмі Zoom. Це виявилося дуже зручно, особливо можливість бачити і спілкуватися з усією групою одночасно. На даний час  цю програму використовують Юлія ТАРАНЕНКО, Наталя КРИВУНЬ, Олена МАРТИНЕНКО та ін.

К.п.н., ст. викладач Юлія ТАРАНЕНКО провела лекцію-вебінар зі здобувачами ІІ курсу спеціальності 024 Хореографія, вебінар із наукової діяльності зі студентами наукового гуртка «Традиційні та інноваційні методи розвитку творчості в сучасному танці», відкрила  Yotube канал, де опубліковує минулі записи академ показів з сучасного танцю та пояснення нових комбінацій і вправ із вивчення джаз-модерн танцю.

Викладач Наталя КРИВУНЬ записує відео розбір танцювальних комбінацій зі своїх дисциплін, надсилає студентам, а потім отримують запис матеріалу у виконанні здобувачів освіти.

Юлія ПАВЛЕНКО, викладач сучасного бального танцю, проводить пари через відеозв’язок  Messenger у Фейсбуці.

Індивідуальні заняття з гри на музичному інструменті  Олена ЄМЕЛЬЯНОВА проводить у Skipe.

Окрім аудиторної роботи поширились можливості й самостійної роботи для здобувачів освіти в соціальних мережах. Так, студентки спеціальності «Хореографія» Ярослава КАЦАНЕНКО, Юлія ЯРОШЕНКО та ін. вже другий тиждень увечері засвоюють онлайн-курс by Danny Diemiekhin  з сучасної хореографії у Telegram. Також студентка Юлія ЯРОШЕНКО разом зі ст. викладачем Юлією ТАРАНЕНКО пройшли онлайн-інтенсив з Дар’єю Плоховою на тему: «Contemporary & контемп: чім відрізняються і як використовувати ці відмінності».

 За матеріалами та світлинами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print