Весняний калейдоскоп подій з болгаристики

14 лютого у Болгарії відзначають три свята: церковне – Успіння Святого Кирила Слов’яноболгарського, свято Святого Трифона Зарезана, яке ще називають Днем виноградаря, і свято Святого Валентина. У центрі болгаристики Бердянського державного педагогічного університету з нагоди цих знаменних подій відбулася низка заходів з розповідями про історію кожного свята та болгарські традиції. На урочистостях були присутні студенти-болгаристи та викладачі з Республіки Болгарії.

21 лютого в Міжнародний День рідної мови другокурсники представили інсценізацію інтимної лірики видатного поета-символіста Болгарії Димчо Дебелянова. У заході взяла участь викладач Аксінія Тодорова.

27 березня у Болгарії відзначають Свято Баби Марти. Віддаючи данину традиціям, студенти спеціальності «Мова і література (англійська, болгарська)» відтворили національні обряди, звичаї, народні пісні і танці. Організатори привітали присутніх з приходом весни та пов’язали гостям заходу яскраві «мартенички-обереги» на щастя, здоров’я і добробут.       

 1 березня студенти болгарського товариства «Таврія» зустрічали весну на площі Єдності, де дружнім колективом прикрасили дерево «мартеницями» та станцювали хоро, що традиційно об’єднує болгар по всьому світу.

 3 березня Центр болгаристики «Кирилиця» та Бердянський краєзнавчий музей провели захід, присвячений 142-й річниці визволення Болгарії від османської неволі. З вітальним словом до присутніх звернулася доцент кафедри української мови та славістики Світлана Корнієнко, яка наголосила на важливості цієї події не лише для Болгарії, але й всієї болгарської громади Приазов’я, адже болгарський етнос – третій за чисельністю у Бердянському краї. Лірична композиція болгарською мовою у виконанні студентки третього курсу Яни Коваленко стала окрасою заходу.

Проведення весняного калейдоскопу подій з болгаристики   продовжується.


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print