19 вересня хореографічне братерство Бердянського державного педагогічного університету здійснило поїздку до м. Запоріжжя з метою відвідування культурних осередків.
Так, викладачі та здобувачі вищої освіти побували в Національному заповіднику Хортиця, відвідали історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» – узагальнений образ козацької столиці, в якому представлені основні будівлі січовиків: церква, курені, будинок кошового отамана, канцелярія, військові скарбнички, школа, пушкарня. У передмісті розташовані кузня, гончарня, шинок і «грецький дім» для заїжджих гостей.
Ми побачили традиційну козацьку фортецю з фортифікаційними спорудами – земляними валами, ровами, баштами, січовими будівлями з їх архітектурними особливостями, ознайомилися з козацьким озброєнням, господарством і побутом. Також зазирнули у глибину віків і на мить перенеслися на деякий час у давнину XVII – XVIII століть, дивлячись на неймовірні виступи січових козаків.
Подорожуючи річковим трамвайчиком по річці Дніпро, ми насолодилися красою скелястих берегів о. Хортиці, пройшовши штучний Первомайський канал і рукав старого русла Дніпра, з досить близької відстані побачили Дніпрогес, історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» і нові мости, які будують через річку, пройшли під залізнично-автомобільними мостами імені Преображенського.
Викладачі та здобувачі вищої освіти висловлюють велику вдячність в. о. ректора БДПУ, професору кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, заслуженому діячу науки і техніки України, член-кореспонденту НАПН України Ігорю Богданову та голові первинної профспілкової організації Бердянського державного педагогічного університету, кандидату педагогічних наук, доценту кафедри трудового навчання та технологій Віталію Лолі за надану можливість поїздки до м. Запоріжжя та отримані незабутні враження.
Відвідування Запорізької Січі дало нам, сучасникам, цілісне уявлення про таке унікальне явище, яким було в історії України запорізьке козацтво.
За матеріалами кафедри теорії та
методики навчання мистецьких дисциплін