Професійна підготовка сучасного вчителя

20 вересня 2021 року на факультеті філології та соціальних комунікацій БДПУ відбувся мейнстрим із методики викладання «Технологія критичного мислення на уроках зарубіжної літератури із використанням цифрових технологій». Спікерка заходу – вчителька української мови та літератури, зарубіжної літератури вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів 5 з поглибленим вивченням окремих предметів Маріупольської міської ради Донецької області – Комар Інна Олегівна.

Викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства та кафедри соціальних комунікацій разом зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОПП «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська, друга – німецька)», «Журналістика», «Середня освіта  (Українська мова і література). Англійська мова», «Середня освіта (Англійська мова і література)» мали можливість ознайомитися з педагогічним досвідом Інни Олегівни в організації освітнього простору у класі на уроках розвитку критичного мислення, з основними методами та прийомами розвитку критичного мислення на уроках зарубіжної літератури. Зустріч пройшла в атмосфері діалогу та взаємодії спікерки з присутніми. На слайдах презентації вчитель-методист на конкретних прикладах продемонструвала структуру уроку, специфіку розподілу методів розвитку критичного мислення.

Під час заходу окрему увагу було приділено проблемі дистанційного навчання. Цінним є досвід Інни Олегівни стосовно дистанційної роботи на он-лайн платформі Trello, що має розвивальне навчально-контролююче призначення та реалізує ідею особистісно-орієнтованого навчання.

Варто зазначити, що зустрічі такого формату акумулюють величезні можливості для розвитку «soft skills» здобувачів вищої освіти, сприяють підвищенню якості професійної підготовки майбутніх педагогів та формуванню спектра навичок, необхідних для подальшого працевлаштування та професійного розвитку.

Щиро дякуємо Комар Інні Олегівні за високий професіоналізм, нові ідеї та знання! Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Ганна АЛЕКСАНДРОВА,

доцент кафедри української та зарубіжної літератури

і порівняльного літературознавства


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print